Нові правила мобілізації. Що пропонує уряд

Вчора ввечері Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію. 

Тексту законопроекту ще не має – на сайті ВР викладена pdf-версія, і можна ознайомитися із основними змінами, які планується внести до діючого закону.

Новий закон – це змінений старий, він не є окремим текстом, а є переліком правок, які пропонується внести до діючої редакції. Тому досить важко розбиратися з основними пропозиціями.

Тож Міністерство оборони зробило 6 слайдів, які пояснюють основні зміни.

1.Терміни служби. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться про 36 місяців, після яких військовослужбовець має бути мобілізованим попри дію воєнного стану. На слайді Міноборони такої інформації не зазначено.

Мобілізовані будуть мати 2 місяці після отримання повісток на улагодження своїх особистих справ.

2.Відпустка буде щорічною та обов’язковою. Звільнені із полону також будуть мати додаткові 90 днів на відновлення, якщо не висловлять бажання звільнитися взагалі.

3.Людині не потрібно буде додатково ходити в ТЦК. Більшість процесів буде цифровізована. Після реєстрації в особистому кабінеті, можна буде все ще вільно змінювати місце проживання, але зазначати нову адресу у електронному кабінеті.

4.Скасовується строкова служба. Всі мобілізовані будуть зобов’язані пройти обов’язкову військову підготовку протягом 2-3 місяців, перед тим як потрапити на фронт.

5.Влада намагається зробити мобілізацію рівною для всіх, тому на електронний облік мають стати всі. А з державних службовців (окрім певних категорій) буде знята бронь.

6.Грошова забезпеченість на досить високому рівні.

Цей законопроект досить жорстко ставиться до нових категорій громадян, які підлягають мобілізації (а раніше не підлягали). На війну будуть тепер посилати, починаючи з 25-річного віку. Всі, хто мав обмежену придатність, протягом 9 місяців зобов’язані пройти повторне медичне обстеження. Знімається бронь і з деяких громадян, які навчалися у вищих навчальних закладах.

Ось скріни тексту законопроекту, який стосується переліку тих, хто буде мати бронь після ухвалення змін.

Автори законопроекту наполягають, що він визначає прозорі правила мобілізаційного процесу, а також необхідне врегулювання прав військовослужбовців та військовозобовʼязаних.

І зауважують, що «реалізація запропонованого проєкту Закону не потребує додаткових витрат з Державного бюджету Украйни».

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube