Хто винен у тому, що бюджет Маріуполя заблокований

Вже два роки Маріупольська міська рада не може провести сесію, для того щоб ухвалити життєво важливі рішення щодо розподілу міського бюджету, реалізації програм соціальної підтримки тощо. Депутати не можуть забезпечити кворум, тому що друга найбільша фракція міськради – ОПЗЖ – виявилася зрадниками і співпрацює з окупантами на непідконтрольній Україні території.

На початку повномасштабного вторгнення рішення ВР дозволило, замість місцевих рад, всі ці рішення ухвалювати виконкомам. Проте у другій половині 2022 року це тимчасове рішення було скасовано.

Тож діяльність депутатського корпусу фактично була заблокована.

Спроби муніципалітету розблокувати роботу міськради не стали успішними. Справа у тому, що наразі не існує законних механізмів, які б дозволили це зробити. Треба, що депутати Верховної Ради змінювали закон. Проте ВР досі цього не зробила.

Муніципалітет неодноразово робив заяви, що очікує відповідних рішень від депутатів та уряду. І раптом на цих вихідних на сторінці Маріупольської міської ради у Фейсбуці з’являється повідомлення, в якому міська влада звинуватила у ситуації, що склалася, «деяких депутатів» міської ради.

«Загальнонаціональна кампанія по декларуванню, нажаль, стала ще одним інструментом для маніпулювання зі сторони окремих депутатів Маріуполя. Тих самих, які другий рік поспіль саботують розблокування можливості допомоги маріупольцям за рахунок бюджету (реалізація програм соціальної підтримки, створення тимчасового житла)», - йдеться у повідомленні.

Далі міська влада наводить докази ефективності своєї роботи – називає кількість працюючих центрів ЯМаріуполь, сервісних центрів і таке інше.

Проте без пояснень залишається питання, а що ж це за вороги-депутати, які саботують розблокування міського бюджету і замість того, щоб допомагати, - шкодять.

Депутат Максим Бородін, який прийняв ці звинувачення на свою адресу, написав інформаційний запит, щоб дізнатися, хто саме і в який спосіб саботує.

Ми вирішили не писати, а звернутися по коментар безпосередньо до заступника міського голови Маріуполя Дениса Кочубея.

Він пояснив, що претензії у муніципалітету, дійсно, є, але вони не до конкретних прізвищ, а взагалі – до депутатського корпусу.

«Справа в позиції. У 2023 році ми докладали чимало зусиль для розблокування роботи міської ради. Збиралися і радились з депутатським корпусом. Але ми не отримали підтримки – лише критику. Ми не отримали жодної пропозиції, а от давайте колективно звернемось до парламенту, наприклад. Або давайте ось так спробуємо – перше, друге, третє. Нічого такого не лунало. Проте критики через це, що нам доводиться працювати ось так, в урізаному варіанті, лунає дуже багато», - пояснив позицію муніципалітету заступник міського голови.

Проте депутати не погодилися підтримати пропозиції щодо розблокування роботи сесії влітку 2023 року не через те, що не хотіли працювати, а через те, що жодна з висунутих пропозицій не була передбачена діючим українським законодавством (журналісти 0629 отримали від пресслужби міськради запис  Дня депутата, на якому обговорювались ці питання).

Крім того, самі депутати вважають, що муніципалітет не має зацікавленості у тому, щоб обговорювати проблемні питання із депутатами. 

«Нас ставлять перед фактом. Ніхто не звертався до нас із пропозицією шукати рішення складних питань спільно. І тепер складається таке враження, що маріупольський муніципалітет існує сам по собі, окремо від громади і окремо від депутатського корпусу», - зазначив депутат Максим Бородін.

Проте Денис Кочубей наголошує, що міська влада зацікавлена в тому, щоб міськрада відновила свою роботу повноцінно.

«Ми в цьому зацікавлені. Це нам дасть можливість співпрацювати з донорами і розширити програми підтримки маріупольців. Зараз значна частина донорів не може співпрацювати у ситуації, що склалася», - повідомив Денис Кочубей.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube