В 2011 році у Маріуполі трапився будівельний бум. Спочатку нові будинки для своїх робочих побудував Володимир Бойко (ММК ім.. Ілліча), а потім Олександр Савчук, президент "Азовмашу", який вів умовне змагання з ММКІ, відкрив перший будинок для працівників заводу.
На вул. Флотській урочисто вручали ключі першим мешканцям. Зданий в експлуатацію 9-поверховий будинок містив 6 тисяч квадратних метрів житла.
Президент ВАТ «Азовмаш», вітаючи присутніх, своєрідно підбив підсумок виконаної роботи: «Ми будували, будували і, нарешті, збудували...» - сказав Олександр Савчук, цитуючи відомий радянський мультик про крокодила Гєну.
Урочистості з приводу здачі будинку в експлуатацію приурочили до Дня машинобудівника (поспішали так, що навіть фарба на батареях ще не висохла).
«Прагнули встигнути до холодів, щоб мешканці почали облаштувати квартири ще за теплої погоди», - повідомив Савчук.
Тодішній міський голова Маріуполя Юрій Хотлубей, повідомив, що в 2011 році у місті здано в експлуатацію 18 тисяч квадратних метрів житла (разом із будинками ММКІ), а це втричі більше, ніж 2010 року (російські пропагандисти зараз кажуть, що у Маріуполі взагалі не будували житло до окупації).
Будинки на вул. Флотській починали будуватися ще у 90-і, але потім розпочалась криза, і вони довго стояли недобудованими. Поки Олександр Савчук не придумав житлову програму для працівників «Азовмашу».
Ці будинки на Флотській, а також будинки на Гранітній (23 мікрорайон) «Азовмаш» побудував і продав під безвідсотковий кредит, тобто нульова іпотека.
Вартість квадратного метра житла в новому будинку складала 500 доларів за квадратний метр.
Директор будівельної компанії Володимир Ушаков розповідав 0629, що житло в цьому будинку справді може вважатися доступним - знаходиться в безпосередній близькості до транспортної розв'язки і практично в центрі міста.
Крім того, поряд із цією дев'ятиповерхівкою розмістився і власний 2-поверховий соціально-побутовий комплекс, призначений для обслуговування нового житлового масиву. Тут припускають розмістити аптеку, спортзал, міні-маркет, господарський блок, кімнати матері та дитини, міні-ательє, салон краси.
Все починалось красиво. Мирне життя, яке забезпечувала українська влада і керівництво українського підприємства.
Тепер від того мирного життя залишились руїни.
Ось як виглядають після російського «звільнення» азовмашевські будинки. Чи врятувались люди, які там мешкали, - не відомо.
Проте відомо, що не існує тепер не тільки будинків, а і самого підприємства «Азовмаш» - чеченці разом з дончанами розкрали все, що там ще залишалося, вивезли на металолом, продали. І машинобудівельний завод більше ніколи не буде випускати вагони та цистерни.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube