Сьогодні 19 лютого. Триває 726 доба повномасштабного російського вторгнення.
Уряд країни працює над підписанням безпекових угод з провідними країнами світу для забезпечення сталого миру в Україні. Цими вихідними була підписана чергова угода з Францією (до того, нагадаємо, підписані угоди з Британією та Німеччиною). Відбувається україно-японська конференція у Токіо.
Проте для підтримки боєздатності України тут і зараз поки що робиться недостатньо. Одна з причин того, що ЗСУ залишили позиції в Авдіївці, була нестача снарядів.
Поки що ситуацію рятують ініціативи окремих країн. Наприклад, уряд Данії оголосив про передачу всієї своєї зброї Україні, бо там розуміють, що стоїть на кону.
Сподіваємось, допомога не забариться. А поки що не забуваємо донатити на ЗСУ і стежити разом з нами за подіями в країні.
17.58 Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив, що росіяни розстріляли 6 полонених оборонців однієї з механізованих бригад ЗСУ на одній з позицій в Авдіївці. Про це він повідомив у Телеграмі.
"Розстріл військовополонених — воєнний злочин! Російські солдати роблять вигляд, що беруть у полон і страчують беззбройних оборонців України. Для Росії не існує законів і правил. Розстрілюючи військовополонених, країна-агресор грубо і цинічно порушує норми міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій.
В ході моніторингу медіа виявив повідомлення про розстріл 6 полонених оборонців механізованої бригади ЗСУ на одній з позицій у м. Авдіївці. Захисники були важкопоранені, не могли пересуватись самостійно та чекали на евакуацію.
Також виявив відеозапис з фрагментом вбивства ще двох українських воїнів поблизу с. Веселе Бахмутського району. На записі з камери дрона видно, як під час штурму наших позицій солдат РФ стріляє впритул спочатку в одного захопленого у полон військовослужбовця ЗСУ, а потім у другого", — йдеться у заяві Уповноваженого з прав людини.
17.46 Президент України Володимир Зеленський відвідав українських військовослужбовців, які лікуються після поранень у Харкові.
Про це повідомляється на сайті глави держави.
Начальник закладу розповів главі держави про особливості надання екстреної медичної допомоги пораненим та організацію евакуаційних заходів. Зокрема, він поінформував про роботу передових медичних груп, які перебувають за кілька кілометрів від лінії фронту й надають першу допомогу пораненим воїнам у спеціальних мобільних комплексах.
17.44 Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що українську агропродукцію не потрібно допускати на європейський ринок.
Про це повідомили на Facebook-сторінці правлячої угорської партії "Фідес".
"Проблема європейських фермерів полягає у тому, що Брюссель встановлює правила, які роблять виробництво все дорожчим. Аналогічно відбувається і в Угорщині, але водночас вони дозволяють імпортувати сільськогосподарську продукцію з держав, де такі ж правила не діють", — зазначив Орбан.
За словами прем'єра, правила потрібно змінити, бо ніхто не слухає фермерів, які відчувають прірву між ними й тими, хто ухвалює рішення в Брюсселі.
"Це означає, що українська сільськогосподарська продукція не повинна потрапляти на європейський ринок", — додав посадовець.
17.41 У Центральному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ розробляють протитепловізійне пончо (накидку). Цей виріб допоможе українським військовим залишатися непомітними вночі.
Про це повідомили в Міноборони.
Накидка поглинатиме інфрачервоне випромінювання. Завдяки їй військові стануть непомітними для ворожих тепловізорів і приладів нічного бачення. Для пончо вже тестують пʼять зразків різних тканин.
«Специфіка в тому, що нам необхідно створити матеріал, який поглинатиме інфрачервоне випромінювання та матиме низьку теплопровідність. Наша мета — якомога надійніше замаскувати військових і техніку від ворога», — сказав заступник міністра оборони Віталій Половенко про розробку.
Матеріали для розробки мають бути гнучкими та стійкими до навколишнього середовища: не вигорати на сонці, не псуватися після опадів, мати маскувальні властивості. Тестування наразі тривають.
16.15 Департамент у "справах Майдану" Офісу генерального прокурора незадоволений кількістю судових вироків через тривалий судовий розгляд справ цієї категорії, також залишаються нерозкритими вбивства 22 січня і частково - 18 лютого.
"У 2023 році вироків у "справах Майдану" стільки ж, скільки за чотири попередні роки разом узяті. Але кількість вироків нас не влаштовує, їх дуже мало. І це величезна проблема - тривалість судового засідання", - розповів у понеділок на брифінгу в Києві начальник департаменту у "справах Майдану" Офісу генпрокурора Олексій Донський.
Він зазначив, що слідство мало проблеми з розслідуванням подій 18 лютого 2014 року. "Нам вдалося притягнути до відповідальності саме за вчинення вбивств 18 лютого керівництво львівського "Беркуту", двоє осіб зараз перебувають під вартою. І ще кількох осіб притягнуто до відповідальності саме за події 18 лютого", - наголосив Донський.
Керівник департаменту додав: "Якщо брати проблеми слідства - то це нерозкриті вбивства за 22 січня... Так само, як і частина вбивств за 18 лютого".
Донський пояснив, що є об'єктивні складнощі з розкриттям цих злочинів. "Вони пов'язані не тільки зі скоєнням їх в умовах неочевидності... а і з первинним документуванням у цих справах. Це було ще до зміни влади, тому першочергові слідчі дії, спроби розкриття злочину по гарячих слідах, на жаль, не відбувалися так, як мало бути", - додав він.
Водночас Донський зазначив, що строків давності за цими злочинами немає.
Говорячи про проблематику розгляду "справ Майдану" судами, керівник департаменту звернув увагу на "величезний дисбаланс між кількістю обвинувальних актів, направлених до суду, і кількістю вироків". За його словами, за надмірного навантаження суддів має бути певна пріоритизація справ. "Ми не можемо просити суд пріоритизувати саме "справи Майдану"...спосіб визначення пріоритету непрозорий. Єдина можливість усунути це - законодавчі зміни, які мають бути універсальними", - сказав Донський.
Начальник департаменту пояснив, що це стосується всіх справ: "Наприклад, якщо строк давності завершується, то справу - не важливо, "справу Майдану" чи іншу - має слухати суд".
Відповідаючи на запитання про те, чи розпочався розгляд у суді матеріалів за обвинуваченням колишнього президента і керівництва силового блоку України, розслідування якого завершилося в жовтні минулого року, він сказав, що є певні складнощі з підсудністю справи, оскільки Шевченківський суд не хоче розглядати її. "20 лютого апеляційний суд розглядає клопотання голови Шевченківського суду щодо визначення підсудності", - сказав Донський.
16.13 Російські війська сьогодні обстріляли з "Градів" село Приморське у Запорізькій області, загинув чоловік, повідомив у понеділок голова Запорізької ОВА Іван Федоров.
“Держава-зло продовжує воювати з мирним населенням. Рашистські нелюди сьогодні відібрали ще одне безневинне життя на запорізькій землі. Близько 12:00 окупанти обстріляли з "Градів" село Приморське Василівського району. Загинув 57-річний місцевий житель. Чийсь син, чоловік, батько”, - написав Федоров у Telegram.
16.11 ЗСУ роблять усе можливе, аби зменшити кількість російської авіації в небі над Україною та допомогти захисникам на фронті, наголосив спікер Повітряних сил Юрій Ігнат. Він пояснив, що необхідно знищувати ворожі повітряні судна, адже це продемонструє Заходу спроможності Сил оборони.
Російська авіації постійно атакує лінію фронту КАБами і на півдні — у Херсонській області, і на сході — в Авдіївці та Мар'їнці, переповідає слова Ігната 24 канал.
"Дістати ці літаки дуже складно, бо від місця попадання до місця пуску буває 70 і більше кілометрів", - сказав Ігнат.
За його словами, для протидії авіації ворога захисникам потрібні далекобійні системи та винищувачі з далекобійними ракетами. Зараз інструменти ЗСУ обмежені, але й з ними вони намагаються робити все можливе, аби захищати небо.
16.00 Російський суд стягнув у власність держави акції Липецької кондитерської фабрики "Roshen", яка колись належала Петру Порошенку. Про це з посиланням на судову систему Липецької області повідомляє liga.net.
"Жовтневий районний суд Липецька стягнув у власність Росії акції колишньої Липецької кондитерської фабрики Roshen та статутний капітал у торговому підприємстві ТОВ "Рошен". Цим же рішенням суд заборонив засновнику Roshen Петру Порошенку, його сину Олексію Порошенку та колишньому директору Липецької кондитерської фабрики Олегу Казакову діяльність на території держави-агресора", - сказано в повідомленні.
Рішення суду в адміністративній справі "звернуто до негайного виконання", але може бути оскаржене.
Зазначається, що Порошенко володів бізнесом у росії до 2014 року, але після початку агресії росія заарештувала її та не дозволила продати. Тому, як казав Порошенко, менеджмент Roshen "ухвалив соломонове рішення: просто взяв і закрив підприємство" у 2017 році.
15.58 Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість надати Україні балістичні ракети ATACMS нової модифікації з більш далеким радіусом дії, ніж у попередніх таких ракет, повідомляє NBC News із посиланням на неназваних американських чиновників.
За словами співрозмовників NBC News, у разі, якщо Конгрес схвалить дофінансування України, США можуть включити нові ATACMS до одного із перших пакетів військової допомоги цього року. Водночас Вашингтон готовий направити Києву боєприпаси й артилерію.
15.54 Президент Володимир Зеленський відвідав передові позиції українських військ на Куп'янському напрямку.
Про це повідомляється на сайті глави держави.
«Президент України Володимир Зеленський відвідав під час поїздки на Харківщину побував у батальйонному командному пункті 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, яка виконує бойові завдання з оборони Куп’янська», - йдеться у повідомленні.
Глава держави заслухав доповідь командира бригади підполковника Олексія Трубнікова про оперативну ситуацію на відповідній ділянці фронту та взаємодію із суміжними підрозділами Сил оборони.
Комбриг також розповів Президентові про досвід застосування дронів різних типів у зоні відповідальності та про особливості боротьби з ворожими БпЛА за допомогою систем РЕБ.
15.50 До будівництва фортифікаційних споруд залучені усі регіони України. Зокрема бригади з тилових областей допомагають будувати лінію оборони та військові інженерно-технічні споруди та облаштовувати системи загороджень у прифронтових та прикордонних районах.
Про це у Facebook повідомив заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба.
За його словами, оборонні позиції України щодня посилюються. Посадовець розповів, що Кіровоградщина та Закарпаття – допомагають у Запорізькій області. Тернопільщина та Львівщина – у Сумській. Бригади з Івано-Франківської, Полтавської, Черкаської, Хмельницької та Чернівецької областей – будують захист на Донеччині.
15.41 Протягом минулої доби, 18 лютого росія завдала 14 ударів по цивільному населенню. Загарбники гатили з авіації, ЗРК «С-300», артилерії. Двоє людей зазнали травм унаслідок ворожих обстрілів Донеччини.
Про це повідомила поліція регіону.
“Від атак постраждали 9 населених пунктів - міста Красногорівка, Селидове, селища Желанне, Очеретине, села Малинівка, Новопокровське, Новоселівка Перша, Соловйове, Шевченко Перше. Пошкоджено 23 цивільних об’єкти, серед них 18 житлових будинків, дві школи, спортивно-оздоровчий комплекс”, - повідомили правоохоронці.
За даними поліції, двома ракетами ворог вдарив по Соловйовому Очеретинської громади – пошкодив 8 приватних осель. На Селидове окупанти спрямували дві ракети С-300. Руйнувань зазнали багатоквартирний і 7 приватних будинків, школа, спорткомплекс.
Під обстрілом ЗРК «С-300» також перебувала Малинівка, зруйновано освітній заклад.
З артилерії російські війська обстріляли Красногорівку – поранили 60-річну жінку.
Ще одна поранена цивільна особа – в Очеретиному.
15.39 Станом на початок лютого 2024 року телемарафону «Єдині новини» довіряють 36% українців, а не довіряють — 47%.
Про це свідчать результати опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
«Ідея телемарафону «Єдині новини» мала широку підтримку в 2022 році, але з 2023 року простежується стабільне зниження довіри, і станом на лютий 2024 року ми вперше фіксуємо негативний баланс довіри-недовіри (тобто кількість тих, хто довіряє, зараз менша за кількість тих, хто не довіряє)», — йдеться у повідомленні.
Соціологи також зазначають, що хоча ті, хто не довіряє президенту Володимиру Зеленському, значно більш критичні до телемарафону, але і серед тих, хто довіряє Зеленському, телемарафону довіряють 48%, не довіряють — 33%. Дещо більш критичні до телемарафону «Єдині новини» мешканці заходу і центру. Разом з цим фактично в усіх регіонах не більше 40% довіряють йому, зазначили у КМІС.
15.01 У лікарні помер поранений внаслідок обстрілу Харківщини в п’ятницю – про це повідомила Харківська обласна військова адміністрація 19 лютого.
«На жаль, сьогодні в лікарні помер 50-річний житель села Вовчанські Хутори Чугуївського району, який зазнав уламкових поранень внаслідок ворожого обстрілу населеного пункту 16 лютого», – заявляє обласна влада.
За повідомленням, чоловік «перебував у важкому стані».
14.50 Російські окупаційні війська сьогодні вранці обстріляли з мінометів місто Вовчанськ Харківьскої області. Є постраждалі, інформує Харківська обласна прокуратура.
У місті зафіксовано влучання на територію цивільного підприємства. Там пошкоджено автомобіль та будівлі. Унаслідок російської атаки двоє чоловіків віком 37 та 36 років дістали поранення. Обидва — охоронці підприємства.
Постраждалих доправили до лікарні.
14.47 Унаслідок сьогоднішнього вибуху у Кропивницькому районі Кіровоградської області постраждалих та руйнувань немає, повідомив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович.
14.41 На авдіївському напрямку українські воїни закріпилися на нових рубежах оборони, на запорізькому ворог повернувся до тактики малих штурмових груп із залученням бронетехніки, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський.
"На авдіївському напрямку наші захисники відбили п’ять атак ворога в районах Новобахмутівки, Ласточкиного та Первомайського. Тут українські військові закріпилися на нових рубежах оборони та успішно відбивають спроби російських окупантів розвинути наступ. На мар’їнському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Георгіївки, Побєди, Новомихайлівки, де ворог за підтримки авіації 18 разів намагався прорвати оборону наших військ", - написав він у телеграм-каналі.
На запорізькому напрямку ворог 10 разів намагався атакувати позиції українських військ у районі села Роботине.
"Тут росіяни повернулися до тактики малих штурмових груп із залученням кількох одиниць бронетехніки. Ці спроби наступальних дій припиняються, ворог на околицях Роботиного знищується", - зазначив командувач.
Загалом у зоні відповідальності ОСУВ "Таврія" за минулу добу ворог завдав 26 авіаударів, здійснив 33 штурмові дії та 803 артобстріли. Загальні втрати ворога в операційній зоні минулої доби такі: 624 російські окупанти, чотири танки, 21 бойова бронемашина, чотири артсистеми, сім автомобілів, одна одиниця спецтехніки - це установка розмінування УР-77, яку називають "Змій Горинич".
Також Сили оборони знищили один склад боєприпасів ворога; нейтралізували або знищили 239 БПЛА різних типів.
14.40 Певний час деякі підрозділи Третьої окремої штурмової бригади в самій Авдіївці були в повному оточенні, але змогли вийти, заявив майор ЗСУ, заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін.
"Зараз можемо говорити, що певний час деякі підрозділи Третьої штурмової в самій Авдіївці були в повному оточенні, але змогли вийти. Окремі кацапські канали пишуть, що є бійці, які ще перебувають на території Авдіївського коксохіму - можу сказати, що там не залишилося жодного нашого бійця. Там у принципі нічого не залишилося, крім кількох напівзруйнованих підвальних приміщень", - написав він у телеграм-каналі.
Жорін додав, що "майже половина всіх КАБів, які падали нам на голову в Авдіївці, припали на територію коксохіму".
14.31 У Єврокомісії анонсували зустріч координаційної платформи з питань експорту і транзиту української агропродукції на тлі блокади польськими фермерами кордону з Україною.
Як повідомляє "Європейська правда", про це на брифінгу заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл.
У представника ЄК запитали про протести польських фермерів, які заблокували кордон з Україною, внаслідок чого у чергах опинилися тисячі вантажівок.
"Контакти продовжуються між Єврокомісією та всіма країнами-членами, кого це торкнулося. Ми вважаємо, що правильний форум для пошуку середньострокових та довгострокових рішень – це координаційна група ЄС, яка збереться завтра", – сказав він.
14.29 Командувач Повітряних сил генерал-лейтенант Микола Олещук також показав місцезнаходження персонального радіобуя пілота, знищеного Силами оборони 19 лютого російського винищувача-бомбардувальника Су-34.
"Російські рятувальники доповіли, що пілот Су-35 дрейфує "лицом в воду" в Азовському морі. А система Cospas-Sarsat знову підказує, де шукати екіпаж Су-34-го. Працюємо далі!", - йдеться у повідомленні.
13.49 Рух пасажирських та вантажних потягів крізь українсько-польський кордон наразі відбувається без ускладнень. Про це повідомляє "Укрзалізниця".
"Укрзалізниця" наголошує на неприпустимості блокування руху залізничного транспорту", – каже державне підприємство у своєму зверненні.
Подібні дії в "Укрзалізниці" розцінюють як обурливі, та такі, що негативно впливають на обороноздатність України і країн Євросоюзу.
13.43 Вранці понеділка 19 лютого Повітряні сили ЗСУ знищили ще два російські літаки: винищувач-бомбардувальник Су-34 та винищувач Су-35.
"Сьогодні зранку Повітряні сили Збройних сил України знищили два російські літаки, які завдавали ударів керованими авіабомбами по позиціях наших військ. Один винищувач-бомбардувальник Су-34 та один винищувач Су-35С", повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський
За словами командувача ПС Миколи Олещука, це сталося на Східному напрямку.
13.32 Начальник радіаційного, хімічного та біологічного захисту військ рф Ігор Кирилов заявив про отруєння херсонського колаборанта Володимира Сальдо і ватажка «ЛНР» Леоніда Пасічника. У цьому росія традиційно звинувачує Україну.
Ватажка «ЛНР» Пасічника нібито отруїли 5 грудня 2023 року — до цього про його отруєння не повідомлялось. Кирилов каже, що у нього виявили важке отруєння фенольними сполуками.
Також у рф розповіли подробиці отруєння колаборанта Володимира Сальдо в серпні 2022 року. Улітку 2022 року Сальдо дійсно зникав з медійного поля — російські медіа написали, що Сальдо госпіталізували в Крим, а потім він помер. Однак новину про смерть швидко видалили. На публіці Сальдо зʼявився в середині вересня.
У Міноборони рф стверджують, що для отруєння Сальдо використали хімічну речовину рицин, яку згодом виявили у біомедичних пробах колаборанта. До його отруєння нібито причетна людина з близького оточення, яку завербувала українська Служба безпеки.
У російському Міноборони стверджують, що інших «високопоставлених посадових осіб» теж намагались отруїти. Про кого саме йдеться — невідомо.
11.29 Протягом доби російські окупанти здійснили три обстріли прикордонних територій Чернігівської та Сумської областей, зафіксовано 30 вибухів, повідомляє Оперативне командування "Північ".
У Чернігівській області ворог обстріляв зі ствольної артилерії Миколаївку Семенівської громади (9 приходів).
Водночас у Сумській області окупанти обстріляли з АГС Середину-Буду Шосткинського району (16 приходів), унаслідок обстрілу пошкоджено приватний будинок. Крім цього, з міномета 120 мм було обстріляно Сорокине (5 приходів).
Інформації про загиблих або поранених серед місцевого населення не зафіксовано.
11.24 У Куп’янському районі Харківської області під час обстрілу пошкоджено будівлю районних електричних мереж, знеструмлено підстанцію, загинув працівник Куп´янського районного відділення енергозбуту ПАТ "Харківобленерго", інформує Міністерство енергетики України
Через обстріл на Харківщині пошкоджено будівлю районних електричних мереж Куп’янського району. Також знеструмлено повітряну лінію 110 кВ та підстанцію. Без світла залишилися 34 населені пункти (понад 9,5 тисяч споживачів).
Ремонт ліній та відновлення електропостачання почнеться, коли дозволить безпекова ситуація.
11.18 Віцепрем’єр з відновлення - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков провів термінові перемовини з головою Бюро нацбезпеки Польщі Яцеком Сєвєрой через блокаду польськими протестувальникам, зокрема, пасажирського транспорту.
Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення.
"Блокування кордону – це пряма загроза безпеці країни, що обороняється. Подібні дії негативно впливають на наше протистояння спільному ворогу на ім’я Росія. Жінки та діти, що шукали прихистку від війни і в силу різних причин повертаються додому не можуть ставати заручниками бізнес-інтересів", – зазначив Кубраков.
Він додав, що подібні акції та приклади негуманного ставлення до українців на кордоні ЄС можуть бути використані російськими спецслужбами для розбурювання штучного конфлікту між нашими країнами.
"Ми очікуємо на конкретні дії польських колег, щодо недопущення таких ситуацій та вирішення проблеми загалом.", – наголосив віцепрем’єр.
10.27 Генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський оголосив випуск поштової марки «І буде весна». Випуск повʼязаний зі багаторічним спротивом українців у війні проти росії.
«Цей тиждень — особливий в історії України. 10 років з початку війни і 2 роки з початку повномасштабного вторгнення», — пояснив Смілянський.
За його словами, було важко знайти художнє зображення, яке б передало почуття, які відчувають мільйони українців. Зараз важко, каже він, проте треба триматись.
«І саме тому для марки, присвяченої цим датам, ми обрали тему «І буде весна», бо вона, як і наша перемога, обов’язково буде», — зазначив гендиректор «Укрпошти».
10.25 На Запорізькому напрямку Збройні сили України зірвали повторний наступ російських військ.
“Запорізький напрямок. Наступ ворога зірваний. Особовий склад тікає. Техніка знищена”, - повідомили Сухопутні війська ЗСУ
Вночі росіяни намагались повторити наступ та провести штурм українських позицій.
10.23 У Вашингтоні розуміють, що виведення українських військ з Авдіївки безпосередньо пов’язане із послабленням військової допомоги Україні. Про це на полях Мюнхенської безпекової конференції заявив президент Володимир Зеленський.
Глава держави розповів, що з ситуацією на фронті особисто ознайомлений президент США Джо Байден.
"Президент (США — ред.) знає деталі. Тому я і кажу, що вони близькі нам союзники, а не десь там за океаном. І він визнає, що послаблення допомоги зброєю Україні – це те, що вийшло з Авдіївкою. І всі це визнають. Я також це розумію. Ми хочемо зберегти життя наших хлопців", — сказав Зеленський.
Президент України переконаний, що військове командування ухвалило правильне та виважене рішення і запевнив, що Україна обов'язково поверне всі території, які окупував ворог.
10.20 За даними Донецької ОВА, за 18 лютого росіяни поранили 2 жителів Донеччини: у Красногорівці та Очеретиному.
“Крім того, вдалося дістати з-під завалів тіла двох людей, загиблих внаслідок ракетних ударів по Краматорську і Слов'янську напередодні”, - уточнили в ОВА.
10.17 У ніч проти 19 лютого росія атакувала Україну чотирма ударними безпілотниками Shahed. Усі чотири дрони знищили системи ППО, повідомили Повітряні сили ЗСУ.
Безпілотники запускали у напрямку Харківщини з Бєлгородської області рф.
8.14 На Херсонщині за минулу добу противник здійснив 21 обстріл, випустивши 88 снарядів, із застосуванням артилерії, мінометів та БпЛА.
По місту Херсон ворог спрямував 16 снарядів.
Російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області; припортову інфраструктуру у Херсоні.
Жертв та постраждалих серед цивільного населення немає.
8.12 Ситуація на Харківщині. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали близько 5 населених пунктів Харківщини, зокрема: Козача Лопань, Лук‘янці, Гатище, Миколаївка та ін. Авіаударів завдали по с. Вільхуватка, Петропавлівка, Борова.
О 09:00 окупанти завдали ударів по с. Вільшана Купʼянського району. Інформація щодо руйнувань не надходила.
Об 11:00 внаслідок ворожого обстрілу у с. Борова Ізюмського району пошкоджені дві будівлі нефункціонуючих навчальних закладів, двоповерховий багатоквартирний будинок, приватний будинок, медустанова. Постраждалих немає.
Протягом доби на території Харківської області зведені групи вибухотехніків провели розмінування 4,2 га території, знищили 157 вибухонебезпечних предметів. За інформацією Олега Синєгубова, начальника ОВА.
8.10 Ситуація на Миколаївщині. Учора, 18 лютого, о 09:02, 20:20 та 20:59 ворог обстрілював з артилерії населені пункти Куцурубської громади. Постраждалих немає.
О 10:03 та 13:05 ворог спрямував FPV-дрони по акваторії Очаківської та Куцурубської громад. Також о 12:56 акваторія Очаківської громади зазнала артилерійського обстрілу. Постраждалих немає.
Крім того, 18 лютого об 11:44 ворожі обстріли фіксувалися по м. Очаків Очаківської громади. Постраждалих немає, повідомив Віталій Кім, начальник ОВА.
8.09 Вночі агресор спрямував важку артилерію на Нікопольщину. Спершу – на Марганець. А трохи пізніше – на райцентр. Загалом туди поцілили з десяток снарядів.
Пошкоджені два приватні будинки. Та головне, що вціліли люди, повідомив Сергій Лисак, начальник ОВА.
8.02 1290 окупантів за добу! Здається, Збройні Сили України встановили черговий рекорд по знищенню ворога.