У Києві та Харкові пройшли акції на підтримку захисників Маріуполя,- ФОТО

У Києві та Харкові у неділю пройшли акції на підтримку захисників Маріуполя, зокрема полку Азов.

 3 березня учасники акції вийшли на Львівську площу в Києві. Люди тримали плакати із нагадуваннями про військових, які майже два роки перебувають у російському полоні, повідомило NV.

Також 3 березня понад сотня харків'ян зібралася на акцію підтримки полонених захисників Маріуполя та "Азовсталі". Учасники пройшли від будівлі облдержадміністрації до станції метро "Історичний музей", щоб нагадати про військових, які майже два роки перебувають у російському полоні.

Автомобілісти, які проїжджали повз по вул. Сумській, сигналом підтримували учасників акції, розповів кореспондент Суспільне Харків.

Після двох місяців боїв за Маріуполь навесні 2022-го захисники міста опинились у повному оточенні на заводі Азовсталь. Ситуацію ускладнювало виснаження запасів зброї, їжі та ліків і значна кількість поранених.

Захисники Маріуполя звертались до світової спільноти із проханням евакуювати їх з Азовсталі, застосувавши до них процедуру extraction (екстракції). Однак Росія не дала згоди на жоден із запропонованих Україною варіантів.

16 травня 2022 року полк Азов заявив, що захисники Маріуполя виконали наказ і сподіваються на підтримку українського народу. У Генштабі ЗСУ повідомили, що командири на Азовсталі отримали наказ від найвищого військового керівництва «зберегти життя особового складу».

Протягом 16−20 травня захисники Маріуполя залишили територію заводу Азовсталь і здалися у російський полон.

Росія підтвердила, що з Азовсталі вийшло 2349 військових. За так званою евакуацією слідкували представники Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Частина захисників Маріуполя уже майже два роки перебувають у полоні.

8 лютого 2024 року Україна провела 51-й обмін військовополоненими — повернула з російського полону 100 людей. Серед врятованих військовослужбовців були 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема 11 тероборонців. Попередній обмін полоненими відбувся 31 січня. Тоді додому повернулися 180 рядових і сержантів, а також 27 українських офіцерів.