Правозахисники запустили гарячу лінію щодо зниклих безвісти українців. Як шукатимуть

Харківська правозахисна група запустила гарячу лінію для допомоги родинам військовополонених, ув’язнених цивільних осіб чи цивільних, зниклих безвісти українців. 

“За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, ми знаємо місцеперебування лише приблизно 8000 українських полонених. Однак десятки тисяч людей, як цивільних, так і військовополонених, залишаються безвісти зниклими”, - зазначають у ХПГ.

Правозахисники просять телефонувати як тих дружин, чоловіків, батьків, які втратили зв’язок із рідними, так і тих, хто щось знає про військовополонених, ув’язнених цивільних, зниклих безвісти на окупованій території. Номер гарячої лінії: 0-800-20-24-02. Усі дзвінки безкоштовні. Зауважимо, що запам’ятати цей номер нескладно, бо у ньому зашифровано дату початку повномасштабної війни.

Як будуть шукати
  • Відбір основної інформації

Оператори попросять назвати основну інформацію, яку внесуть до бази даних пошуку зниклих безвісти та підтримки їхніх родин.

  • Подальша робота з юристами

Юристи Харківської правозахисної групи зв’яжуться з вами для подальшої роботи та надання підтримки.

  • Методи пошуку

“В процесі пошуків ми застосовуємо OSINT-методики, звертаємося до міжнародних органів, шукаємо свідків зникнення людини, розмовляємо з колишніми полоненими, які вже повернулися додому, надсилаємо величезну кількість запитів до всіх можливих інстанцій”, - пояснюють правозахисники.

  • Область пошуку

Пошук проводиться скрізь: в Криму, в так званих "ЛНР" та "ДНР", у Росії та на інших територіях.

  • Кількість запитів

Стандартна кількість запитів на одну людину становить близько 40. Лише близько 10 запитів здійснюються по Україні.

“Ми не можемо давати гарантії, що ми зможемо встановити розташування вашої близької людини. Однак, за роки війни фахівцям ХПГ вдалося знайти понад 30% людей, про яких нам повідомили”, - кажуть у громадській організації.

Організація також надає родичам полонених і зниклих безвісти безкоштовну правову та психологічну допомогу. Крім того, юристи ХПГ проконсультують щодо отримання пільг, які вам належать від держави.

Нагадаємо, в Україні з травня 2023 року працює Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб. Туди потрапляють усі дані про військовослужбовців, яких розшукують. Збройні сили України самостійно запускають розшук і подають інформацію до реєстру, якщо мають підстави вважати військовослужбовця зниклим безвісти або полоненим.

Читайте також:

Міжнародна комісія назвала кількість зниклих безвісти українців

Українці просять нардепів прийняти закон про статус жертв та постраждалих від війни українців