Зʼявився сайт із дослідженням атаки на Маріупольський драматичний театр,- ФОТО

Центр просторових технологій (CST) запустив сайт "Просторовий архів", де зібрав тисячі фотографій, відео, супутникових знімків та публікацій у соціальних мережах про трагедію Драмтеатру. Крім того, на сайті викладені розмови зі свідками знищення росіянами будівлі, де ховалися сотні маріупольців, повідомили в міськраді.

"Наша команда ідентифікувала 60 осіб, які були свідкинями атаки або перебували у театрі під час облоги міста. З них 27 погодилися на глибинні інтервʼю",- повідомили на сайті.

"Просторовий архів" складається з інтерв'ю зі свідками вибуху, діаграми, візуалізацій та 3D-моделей які надають результатам дослідження просторовий вимір. Також на сайті представлені три дослідницькі тексти із результатами дослідження, що розповідають про роль театру як укриття та аналізують наслідки атаки.

Для цього дослідження у співпраці з нашою командою було підготовлено два аналітичні звіти. Перший звіт — Європейського центру конституційних та людських прав (ECCHR) — є правовим аналізом атаки, який стверджує, що російське бомбардування театру, найімовірніше, є воєнним злочином. Другий звіт, автором якого є оборонний консультант Гарет Коллетт, надає глибокий технічний аналіз вибуху та робить припущення про тип використаної зброї проти цього цивільного укриття.

Наразі росіяни намагаються приховати наслідки бомбардування театру 16 березня 2022 року.

Спочатку вони обнесли театр будівельною завісою. А тепер продовжують роботи з демонтажу будівлі. Тому, за словами організаторів проєкту, матеріали є важливим історичним документом, що засвідчує воєнний злочин росіян.

Читайте по темі: Що писали маріупольці на згадку про Маріупольський театр, - ФОТО