Палка суперечка через гроші. Маріупольський депутат намагався довести маріупольським чиновникам, що треба бути скромнішими

Фото Олексія Філіпова

Скільки мають заробляти чиновники окупованого та зруйнованого міста? Саме цю тему запропонував для обговорення депутат Маріупольської міськради Максим Бородін на Дні депутата.

Зустріч депутатів та чиновників відбулась 22 березня, у п’ятницю. 

Нагадаємо, що до повномасштабного вторгнення День депутата проводився напередодні сесій міськради. Їх запровадили для того, щоб основні дебати проходили поза межами сесійної зали, а на сесію виносились вже узгоджені питання. Проте останні два роки День депутат став єдиним доступним способом участі депутатського корпусу у керуванні містом. Точніше сказати, навіть не у керуванні, а інформуванні, оскільки реального впливу депутати так і не отримали – їх періодично лише інформують про те, чим займається муніципалітет.

Така ситуація склалася через масовий колабораціонізм серед депутатського корпусу. Майже половина депутатів, за яких голосували маріупольці на виборах, виявилися зрадниками української держави.  Тож сесія міськради не може зібрати кворуму, не може розпочати роботу, не може ухвалити бюджет.

Саме тому більша частина податків, які все ще надходять до місцевого бюджету від приватних підприємців, залишаються замороженими.

У такій ситуації депутат міськради від партії «Сила людей» Максим Бородін поставив питання перед чиновниками муніципалітету: на якій підставі керівники комунальних підприємств отримують зарплату більше, ніж отримували у Маріуполі до окупації? 

 (Після окупації Маріуполя зарплата чиновників виросла вдвічі. Про це ми писали тут: Транспорту немає, а начальник є. Стало відомо, скільки заробляють маріупольські чиновники, - ІНФОГРАФІКА)

Чому міськарада їм платить за те, що вони - начальники комунальних підприємств,  а насправді вони працюють в центрах «ЯМаріуполь»?

«Муніципалітет - не приватна компанія. Має виконуватися закон. У кожного керівника є посадові інструкції. Тобто кожен з керівників комунальних підприємств отримує зарплату за виконану роботу. Я не проти, щоб людям виплачували високу зарплату за кваліфікований труд. Але ми маємо ситуацію, коли комунальних підприємств не існує, обсягу роботи немає, керівник виконує роботу, яка не входить до його компетенції, а зарплата при цьому в два рази більша, ніж була у Маріуполі, коли обсяг роботи дійсно був величезний», - пояснив свою позицію депутат.

Заступник міського голови Михайло Когут трохи емоційно відповів Бородіну, що коли він разом з іншими керівниками комунальних підприємстві залишалися у Маріуполі в блокаді і намагалися рятувати людей, ніхто у них не питав про посадові інструкції. І дорікати цим людям зараз – неправильно, зазначив Михайло Когут.

Проте Максим Бородін не погодився.

«Це так не працює. Якщо ви вважаєте, що треба заплатити людям за ту роботу, яку вони виконали у Маріуполі – зробіть це, ніхто не буде проти. Але минуло вже два роки. І я як депутат хочу знати, як витрачаються гроші бюджету. За яку саме роботу місто платить зарплату людям, який обсяг робіт виконується», - підкреслив депутат.

Заступник міського голови Сергій Орлов пояснив, що зарплати виплачуються керівникам для збереження кадрового потенціалу. 

Але логічним постає питання: як довго муніципалітет готовий платити, якщо окупаціє буде тривати довше, ніж всі ми сподіваємось.

«Можливо, якщо треба зберігати кадри, можна платити людям частину від зарплати, якісь адекватні гроші, щоб зберегти прив’язку фахівців до міста, - запропонував депутат Бородін. – Або офіційно перевести начальників неіснуючих комунальних підприємств на іншу роботу до центрів «ЯМаріуполь». Щоб все було за законом. Але ж ви зараз платите людям в два рази більше, ніж коли вони працювали на своїх посадах і реалізовували масштабні проєкти. Як таке можливе?»

Заступниця міського голови Олена Парамонова, яка курує роботу центрів «ЯМаріуполь», сформулювала позицію влади і відповіла на питання депутата Бородіна.

«Дійсно, левова частка людей, про які говорить Максим Бородін, працює у центрах «ЯМаріуполь». І отримують ту заробітну плату, яка встановлена згідно до їхніх функціональних обов’язків, що викладені в їхніх посадових інструкціях. Тобто зараз більша частина цих людей перепрофільована. Що стосується керівників комунальних підприємств та інших професіоналів, то у них заробітна плата встановлена з урахуванням експертних компетенцій, які зараз необхідні для того, щоб і порахувати збитки, які нам завдала РФ, і визначитися з плановими відновленнями і взагалі розробити стратегію по поверненню людей. Експертні знання повинні оплачуватися так, як вони того варті», - наголосила Олена Парамонова.

Серед депутатів міськради, які брали участь у Дні депутата, жоден не підтримав позицію Максима Бородіна. Принаймні, слова не брали, питань не ставили. А от критики його позиції знайшлися.

Депутат Ярослав Кільдішов влаштував образливу суперечку. Замість конструктивного діалогу, звинуватив Максима Бородіна в тому, що він тільки попиває воду у Трускавці і не допомагає армії. 

 «Бачу, багато ви в Інтернеті робите, працюєте потужно, навіть переходите на особистості, що ще раз каже про ваш масштаб особистості, про ваш, так скажемо, рівень етики якоїсь. Хочу спитати вас як депутата, що зробили ви для Збройних Сил України крім того, що ви керуєте «теробороною бювету» у Трускавці?» - запитав Кільдішов.

Бородін не промовчав, і назвав таких людей, як Кільдішов, «клоунами» і попросив Михайла Когута не давати слова людям, які замість дискусії перетворюють розмову на клоунаду. 

«Якщо далі ви будете використовувати таких клоунів, який виступав до цього, який замість того, щоб обговорювати бюджет, займається тут клоунадою, отримуючи зарплату від ММР (Маріупольська міська рада – прим.0629) і є підконтрольним вам, якщо ви і далі так будете діяти, у нас діалогу не буде ніколи», - сказав Бородін.

Після цього йому довелось розповідати про те, як він особисто і його команда щоденно допомагають армії, а крім того, ще і працюють у судах для того щоб відсудити у РФ репарації для маріупольців.

Михайло Когут звернувся до всіх учасників зустрічі з проханням дотримуватися етики і не переходити на персональні образи.

Ось так і завершилася суперечка щодо зарплат чиновників та керівників комунальних підприємств. Фактично, кожна із сторін виклала свої аргументи, і кожна із сторін залишилася при своїй думці, не змінивши власну позицію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маріуполь відновлює роботу лікарень у чотирьох регіонах України. Подробиці

НЕ ПРОПУСТІТЬ  інформацію про те, скільки грошей заробив Маріуполь попри окупацію і як їх витратив – скоро на 0629.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube