Виплати компенсацій за зруйноване та пошкоджене росіянами житло мешканцям Донецької області розпочались ще минулого року і досі тривають. Проте тим, хто мав майно на тимчасово окупованих територіях і втратив його через російську агресію, компенсації поки що не дають.
Як розповіла 0629 заступниця директору департаменту житлово-комунального господарства Лариса Гусева, Кабінет міністрів все ще не затвердив механізм виплат для тих, хто має пошкоджене або зруйноване житло на окупованих територіях, хоча обіцяв розробити механізм ще в листопаді минулого року.
Причини, чому уряд затягує процес, невідомі. Ніяких офіційних пояснень.
Проте замість робочого механізму, Кабмін запропонував провести експеримент і почати приймати заяви на компенсації у мешканців окупованого Мелітополя.
Чому експериментувати вирішили саме у Мелітополі, а не Маріуполі, зрозуміло. Кількість зруйнованих будинків там - одиниці. На відміну від Маріуполя, де окупанти зруйнували або пошкодили близько 80% житла – це десятки тисяч квартир та приватних будинків. Мабуть, влада просто боїться такого масиву заяв від маріупольців.
Для мешканців запорізького Мелітополя збір заяв відкрили лише на три місяці. За цей час мелітопільці подали лише 10 заяв, 6 з яких комісія відхилила, тому що будинки були не зруйновані, а пошкоджені, а по таких випадках заяви на компенсації поки що не приймають навіть у вигляді експерименту.
По двох будинках у комісії не було суперечок, повідомляв у лютому тоді ще мер Мелітополя, а нині начальник обласної військової адміністрації Іван Федоров. І власники отримали по 2 млн грн. компенсації. Ще дві заявки комісія розглядала і обговорювала.
За задумом, результатом експерименту з Мелітополем мав би стати затверджений механізм, який би дозволив подавати заявки і отримувати компенсації всім власникам зруйнованого житла на окупованих територіях. Але вже квітень, а механізму все ще немає.
Тож маріупольці, як і мешканці Бахмуту, Волновахи, Мар’їнки, дуже роздратовані, бо виходить так, що найменше допомоги від держави отримують ті, хто постраждав найбільше.
Лариса Гусева каже, що треба чекати.
Ну а поки маріупольці чекають, мешканці неокупованих міст та селищ Донеччини вже отримують компенсації і за зруйноване, і за пошкоджене майно.
За інформацією Лариси Гусевої, заяви на компенсацію подали 7599 родин, з них 6781 – на компенсацію пошкодженого майна, 818 – на компенсацію зруйнованого майна.
З них комісії місцевих громад вже затвердили 4109 заяв: щодо пошкодженого майна - 3829 заяв на суму 284,95 млн грн.; за зруйноване житло сформовані компенсаційні сертифікати по 402 заявам на суму 760 млн грн.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube