СБУ продовжує роботу з документування дій маріупольських колаборантів, які погодилися на співпрацю з ворогом. Зокрема, наразі відкрито кілька нових кримінальних проваджень.
Про це на брифінгу повідомила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа, відповідаючи на питання 0629.
“Що стосується бізнесу (який почав співпрацювати з окупантами у Маріуполі, - ред.) нажаль нових кримінальних проваджень немає. Бо стаття стосовно фінансування тероризму або ведення господарської діяльності на користь окупантів є довольно важкою для документування і ведення його доказової бази”, - пояснила вона.
Проте співробітники СБУ викрили нових колаборантів.
Так, минулого тижня заочно підозру отримала керівниця територіального відділення «государственного учреждения днр «Многофункциональный центр предоставления государственных и муниципальных услуг в городе Мариуполе».
“У квітні 2023 року вона я була призначена на посаду та очолила псевдоустанову. БФЦ був створений окупантами для втягнення мешканців тимчасово захоплених територій у правову систему країни-агресора. Зокрема, в «центрі» оформлюються російські паспорти, так зв. «СНИЛС», медичне страхування, забезпечуються послуги федеральної податкової служби. У співпраці з російськими державними структурами – мвд рф, росреєстром, федеральною податковою службою та ін. – здійснюється реєстрація прав на нерухоме майно, постановка на облік іноземців тощо”, - повідомила Галина Прищепа.
СБУ задокументувала діяльність призначеною загарбниками керівниці «многофункционального центра» та повідомила їй про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України.
“Їй загрожує до 10 років позбавлення волі і конфіскація майна”, - зазначила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях
Також СБУ повідомила про підозру катам із захопленого Маріупольського СІЗО, які знущались над ув’язненими
Мова йде про:
- очільника пенітенціарної установи,
- двох заступників начальника СІЗО,
- керівника оперативного відділу,
- інспектора відділу режиму й охорони.
За даними СБУ, у лютому 2022 року після переходу установи під контроль окупаційної влади рф, зловмисники викликали на «допит» ув’язнених з числа колишніх українських військовослужбовців.
“У застінках до людей застосовували численні тортури, щоб «вибити» з них інформацію щодо Збройних сил України. Зокрема, кати погрожували засудженим стратою, били прикладами автоматів та вимагали співати гімн росії. За відмову - жорстоко били та фізично знущались”, - розповіла Галина Прищепа.
Докази їх причетності до катувань було зібрано під час допитів потерпілих.
Наразі тривають комплексні заходи для притягнення зловмисників до відповідальності за злочини проти нашої держави.
Також у колабораційній діяльності підозрюється працівниця окупаційної установи «Октябрьский РО Мариупольского районного ГУ МВД ДНР».
За даними СБУ, у серпні 2023 року жінка вирішила працевлаштуватись у «правоохоронні органи» окупантів. Вона пройшла співбесіду та добровільно погодилась на призначення «участковым инспектором полиции» в окупаційному правоохоронному органі.
Крім виконання безпосередніх посадових обов’язків, жінка була залучена агресорами до пропагандистських заходів. Зокрема встановлено, що у вересні 2023 року вона взяла участь у фейковій російській акції «передачи флага», яку окупанти проводили в Маріуполі.
Зловмисниці повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 КК України.
“Крім того, по Маріуполю були підозри працівникам освіти, які очолюють навчальні заклади. На підставі доказової бази їм оголошено про підозру за ч.3 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України”, - повідомила Галина Прищепа.
Мова йде про завідувача кафедри історії і доцента кафедри фінансів та обліку фейкового Маріупольського державного університету ім. Куїнджі. А також директорам шкіл № 68 та №41.
“Зловмисники добровільно сприяють окупаційній владі в організації освітнього процесу за стандартами росії та насаджують учням цінності загарбників, навчання проводять на російській мові За їхнім керівництвом у навчальних закладах в учнів формуються знання та світогляд, спрямовані на возвеличування росії та кремлівського диктатора, сіються фейки, заперечуються українські культурні цінності, розпалюється ненависть до України”, - пояснила Галина Прищепа.
Про директорку школи №41 Оксану Гриньову 0629 відомо, що з 2016 до 2018 р.р. була керівником міського науково-методичного центру у місті Маріуполь. Також входила до міської ради від проросійської політичної партії "опозиційна платформа - за життя".
У 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Оксана Павлівна добровільно перейшла на бік ворога і почала працювати в незаконних органах влади країни-агресора, а саме в окупаційній адміністрації. Зайняла посаду в «міністерстві науки та освіти ДНР».
За професією Оксана Гриньова – викладачка англійської мови. Вона організувала підбір персоналу в школу №41, а згодом й очолила її.
Оксана Гриньова
Стосовно директорки ОШ №68 Олени Сергєєвої інформації у відкритих джерелах немає. Якщо вам щось відомо повідомте редакції сайту.
БІЛЬШЕ про колаборантів та зрадників читайте в нашій СПЕЦТЕМІ
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube