Західну зброю не надають "Азову" тому що на це існує заборона. Виявляється, з 2017 року у низці Законів про консолідовані асигнування США є поправка, яка не дозволяє передавати гроші та зброю цьому підрозділу. Про цей факт Українській правді розповів підполковник Національної гвардії України, командир бригади спеціального призначення "Азов" Денис Прокопенко.
Наводимо колонку Дениса Прокопенко повністю
Нонсенс. Це перше слово, яке спадає на думку, в контексті чинної заборони на передачу західної зброї "Азову".
Про це мало хто знає в Україні, і практично ніхто не говорить публічно. Час звернути увагу на цю кафкіанську ситуацію і надати їй розголосу.
Від 2017 року і дотепер у низці Законів про консолідовані асигнування США (Appropriations bill) міститься наступна поправка: "Жодні кошти, надані цим Законом, не можуть бути використані для надання зброї, навчання або іншої допомоги батальйону "Азов"".
У 2015 році конгресмен Джон Коньерс-молодший, демократ від штату Мічиган, запропонував цю поправку до Закону про асигнування Міністерства оборони на фінансовий рік, що закінчувався 30 вересня 2016 року. Конгресмен вніс цю пропозицію, зазначивши, що журнал Foreign Affairs, а також "інші провідні ЗМІ" охарактеризували батальйон "Азов", як "відверто неонацистський" і "фашистський".
За даними ЗМІ, згодом Департамент оборони закликав прибрати запропоновану поправку, аргументуючи це тим, що допомога "Азову" вже має бути заборонена законом "Ліхі", який встановлює, що "ніяка допомога не повинна надаватися ... будь-якому підрозділу сил безпеки іноземної держави, якщо держсекретар має достовірну інформацію про те, що такий підрозділ вчинив грубе порушення прав людини". Тоді заборона на передачу озброєння "Азову" не була включена до остаточного закону.
Проте у 2017 році ця поправка вже містилась у тексті Appropriations bill. Наявна вона і в цьогорічному законопроєкті про оборонні асигнування.
Показово, що закон "Ліхі", який вимагає розгляд інцидентів порушення прав людини на основі конкретних фактів, не застосовувався щодо "Азову", а рішення про прийняття поправки першочергово ґрунтувалось на характеристиці "Азову" західними ЗМІ, які, вочевидь, сформували своє ставлення до підрозділу під впливом московської пропаганди.
Усі основні звинувачення, які закидають "Азову", неодноразово спростовувалися на основі фактів у мережі та ЗМІ. Зокрема, на сайті AZOV CONTRA FAKE.
Чи має сенс вкотре звертати увагу на те, що саме формулювання "батальйон Азов", яке використовується у законі, фактично апелює до неіснуючого підрозділу?
Наприкінці 2014 року "Азов" перестав бути батальйоном, і став окремим загоном спеціального призначення. З лютого 2023 року наш підрозділ – 12-та бригада спецпризначення "Азов" Національної гвардії України. Не батальйон, не полк. Бригада.
Саме ця поправка, яка рік у рік кочує з одного Appropriations bill у інший, є причиною того, що у 2022 році під час оборони Маріуполя "Азов" не мав новітнього західного озброєння. Тоді ми стримували переважаючі сили противника в оточеному Маріуполі, використовуючи вкрай обмежені ресурси, які мали, і показали надзвичайно високу ефективність.