В окупованому Донецьку на міні “пелюсток” підірвався чоловік.
Як стало відомо, це сталося 26 квітня у районі Азотного. Працівник ДК «Смолянка» косив траву і підірвався на міні типу ПФМ-1.
Місцевий гауляйтер Олексій Кулемзін згодом повідомив, що "чоловік помер від отриманих поранень".
Свідки, які були на місці події, стверджують, що постраждалому належним чином не надали першої медичної допомоги, наприклад, не наклали джгут, щоб зупинити кровотечу.
"Він просто стік кров'ю", - кажуть очевидці та зазначають, що станція "швидкої" знаходилася за кілька хвилин від місця події.
Справка
Протипіхотні міни ПФМ-1 ПФМ-1С “Пелюстки” - міни натискної дії радянського виробництва. Встановлюватись у ґрунт вона може лише засобами дистанційного мінування.
Міни зроблені так, аби їх важко було помітити на місцевості. Вона може бути двох кольорів: зеленого та коричневого. Міни ПФМ-1 вибухають при натисканні, а також має механізм самоліквідації, який може спрацювати у будь-який час. При вибуху осколки від мін розлітаються на півтора метра.
За оцінками експертів ООН, протипіхотні міни щороку вбивають і калічать 26 тисяч осіб у 75 країнах світу.
Протипіхотні міни заборонені Оттавською конвенцією, яка була підписана у грудні 1997 року та набула чинності у 1999 році. До Конвенції приєднались 119 країн світу, але Росії серед них немає.
Україна ратифікувала Конвенцію у травні 2005 року, і на той час володіла п’ятим за чисельністю арсеналом протипіхотних мін у світі, який включав понад 6 мільйонів мін типу ПФМ радянського виробництва.
Станом на травень 2020 року Україна в рамках своїх зобов’язань знищила понад три мільйони протипіхотних мін.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube