Працівники ДБР повідомили про підозру виконуючому обов’язки директора Маріупольського торговельного порту Ігорю Барському, який підозрюється у тому, що під час дії воєнного стану розтратив майже 12 млн грн на фіктивному ремонті у захопленому росіянами місті.
Розслідування проводило Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Донецької обласної прокуратури. І сьогодні обидві структури виклали повідомлення про це.
Про що повідомляють правоохоронні органи
21 лютого 2022 року Ігор Барський уклав договір з приватною будівельною компанією про завершення будівництва об’єкту на території порту. Через повномасштабне вторгнення РФ на територію України виконання робіт стало неможливим.
Тим не менш, директор порту виїхав з тимчасово окупованого Маріуполя на підконтрольну територію, звідки особисто погодив перерахування оплати у сумі 11,6 млн гривень на рахунки приватної компанії за ремонт, який не проводився.
Працівники бюро провели у посадовця обшук, під час якого вилучили готівку та документи.
Чоловіку повідомлено про підозру у вчиненні розтрати чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинений повторно, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України), повідомляють у прокуратурі.
Із матеріалів Державного бюро розслідувань стало відомо, що мова йде про будівництво спеціалізованого перевантажувального комплексу зернових вантажів.
«Після повномасштабного вторгнення рф в Україну, коли місто зазнавало масованих бомбардувань з боку окупаційних військ, виконувач обов’язків директора порту вирішив сплатити підрядній організації фактично не відпрацьовані за договором кошти. Достеменно знаючи, що будівництво на підприємстві в умовах активних бойових дій не проводитиметься, посадовець надав вказівки підлеглим працівникам готувати фіктивні документи. При цьому їх оформлювали «задніми числами» - вже після закінчення строків дії договору.
У період з жовтня по грудень 2022 року на підставі підписаних керівником порту актів нібито виконаних робіт підрядник незаконно отримав від державного підприємства понад 11,6 млн грн.», - йдеться у повідомленні ДБР.
Ексклюзивні подробиці, які стали відомі 0629
21 лютого виконуючий обов’язки директора порту Барський підписав угоду з ТОВ «Будівельна інвестиційна компанія «Приазовье» на проведення додаткових робіт з будівництва об’єкту «Будівництво спеціалізованого перевантажувального комплексу зернових вантажів на території Маріупольського порту на пр. Луніна, 99 у Приморському районі м. Маріуполя»
Оскільки це додаткові роботи, то на цій підстав порт провів закупівлю послуги без конкурсу –з тією компанією, яка виконувала ці роботи, а саме з ТОВ «БІКОМ «Приазовье». Власником компанії є Максим Мальцев, директор – Савченко В.Г.
Протягом трьох місяців, починаючи з 21 лютого, будівельна компанія мала б завершити роботи на тиловій частині четвертого причалу. Проте почалася війна.
Директор порту Ігор Барський 21 березня 2022 року виїхав до Києва, вивіз документацію порту. Але, як розповідають свідки інциденту (0629 поспілкувався з одним з очевидців тих подій), з собою він забрав не тільки документи, а і гроші. Барський надав наказ працівникам порту зламати банкомат ПУМБа. Ті виконали розпорядження директора і навантажувачем відкрили банкомат. Звідти дістали 1 млн грн. Гроші передали Барському.
Восени 2022 року у Києві Ігор Барський підписав акти виконаних робіт з компанією Максима Мальцева. За даними слідства, гроші були переведені з рахунків порту на рахунки приватної компанії в жовтні-листопаді 2022 року, тобто в той час, коли місто Маріуполь вже було окуповане.
В актах виконаних робіт зазначено, що роботи, які мали бути виконані протягом трьох місяців, начебто були виконані за тиждень – з 22 по 28 лютого 2022 року, тобто коли вже тривали активні бойові дії у Маріуполі.
Як стало відомо 0629, окрім цього договору, укладеного портом, ДБР перевіряє також і інші контракти. Наприклад, контракт, укладений з тією ж будівельною компанією ТОВ «БІКОМ «Приазовье» на добудову того самого зернового терміналу у порту, тільки на суму значну більшу – 80,5 млн грн. Цей договір був укладений за результатами тендеру на конкурсній основі у січні 2022 року. Конкуренти «Приазовья» були усунуті через технічні вимоги.
Тож сума збитків, наданих державі, не остаточна.
Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Максимальне покарання у разі доведення провини у суді – 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на 3 роки та конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube