Центр Маріуполя після двох років окупації. Прогулянка поневоленим містом, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Давно не бували у Маріуполі? Ми теж, але завдяки фотографіям, які отримали із окупованого міста, можемо прогулятися разом з вами і трохи посумувати.

Центр Маріуполя зараз мало нагадує НАШЕ МІСТО. Дуже багато змін, особливо у центрі. Починаючи від Будинку зв’язку, на якому більше немає мозаїки, немає частини стін… Хоча ні, зміни ще раніше – немає цілого ряду будинків поруч, і від того простір змінився так, ніби це і не Маріуполь зовсім.

Ось як виглядає одоробло на місці будинку з часами.

У росіян якась маніакальна тяга до всього глобального. Ну от навіщо було будувати будинок, який перекриває огляд перехрестя, вид на старі будинки в глибині двору, зменшує тротуар? З того боку проспекту майже не залишається простору для людей – тільки стіни і машини.

Універмаг все ще стоїть руїнами, єдине що змінилось за два роки – трупний сморід розвіявся нарешті. А от тіла звідти так ніхто і не ховав. Принаймні, так нам кажуть місцеві.

Банер навколо зруйнованого драмтеатру присипало пилом, а портрети російських і привласнених українських класиків вигоріли на сонці і майже непомітні. Отак і  сама імперія колись вигорить і випариться. Шкода тільки, що на нашу долю випало переживати її кривавий розпад.

Фонтан за драмтеатром – окупантський – трохи додає життя у цю мертву картину міста.

Досі не зрозуміло, навіщо треба було викопувати наш пішохідний фонтан. Невже кудись до Росії відвезли? Площа фонтану зовсім не постраждала від обстрілів, тож фонтан вцілів, але росіяни вважають, що маріупольці пішохідного фонтану не гідні – «натє вам» радянський.

Частина проспекту Миру від Театрального скверу до площі змінилася, здається, найбільше.

Тепер, якщо дивитися від  скверу, можна побачити море. А все тому, що росіяни розпочали демонтувати багатоповерхову будівлю ДОСААФу.

Ще демонтаж не завершений. Роботи тривають.

Але з театрального пагорба море вже відкрилось. І це, здається, єдиний плюс  останніх змін. Було б добре, якщо б росіяни нічого не стали там будувати. Все одно вони що не побудують – у них все однаковим виходить, прямокутним і нудним, як казарма військового училища.

А от кінотеатру більше немає. Будівля 19 сторіччя безжально зруйнована «любителями старины». Так люблять історію, що аж знищують її під нуль. Будівлі Старого Маріуполя, які пережили німецьку окупацію, не пережили російську. 

Окупанти зараз позатягували банерами знищені будівлі, обіцяють щось відбудувати.

На щастя, Готель Континенталь вцілів, хоча і був пошкоджений. Зараз росіяни доклали своїх кривих рук і туди. Сподіваємось, хоча б історичні металеві сходи 19 сторіччя не вкрадуть.

Бо росіяни можуть - крадуть нашу пам'ять, а потім підсовують якусь дешеву підробку. Як це сталося з будинком з годинником.

Загалом, ми дивимось на ці фото і прощаємось із старим містом.

Може ця грецька арка 19 сторіччя вже остання? Чи довго вона ще простоїть? Сподіваємось, хоча б щось дочекається нас...

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube