В Маріуполі окупанти встановили погруддя радянського генерала, - ФОТО

Сьогодні, 9 травня, у тимчасово окупованому Маріуполі загарбники відкрили пам’ятник радянському генералу Дмитру Лелюшенку.

Погруддя встановили ще наприкінці квітня, але урочисте відкриття приурочили к дню “побєдобєсія” - 9 травня росіяни відзначають перемогу над фашизмом у Другій світовій війні, а точніше у “Великій вітчизняній”.

Місце для погруддя окупанти знайшли у Приморському парку. Тут вони облаштували алею героїв, на якій встановлюють військових радянських часів, а також своїх сучасників, які приймали участь у війні з Україною і які, на думку окупантів, “героїчно” вбивали українців у тому числі і маріупольців.

До речі, радянський генерал Лелюшенко ніякого відношення до Маріуполя не мав.

Хто такий генерал Лелюшенко

Дмитро Лелюшенко народився у 1901 році у Ростовській області. Під час Громадянської війни 1917 - 1922 років брав участь у розгромі армії Петра Врангеля та ліквідації військ отамана Нестора Махна. Був поранений.

У радянсько-фінську війну 1939-1940 років полковник Дмитро Лелюшенко зі своєю бригадою був відправлений на фронт, де сприяв стрілецьким підрозділам під час штурму "лінії Маннергейма" та інших укріплень противника.

Під час Другої світової війни війська під його командуванням билися під Москвою, брали участь у Сталінградській битві, Берлінській та Празькій операціях. 

У березні 1944 р. Дмитра Лелюшенка було призначено командувачем 4-ї танкової армії (з березня 1945 р. - 4-та гвардійська танкова армія), яка діяла під його командуванням у складі військ 1-го Українського фронту до кінця війни. Вона брала участь у звільненні Правобережної України, у тому числі у Проскурівсько-Чернівецькій, Львівсько-Сандомирській, Сандомирсько-Сілезькій, Нижньо-Сілезькій, Верхньо-Сілезькій.

За свої заслуги був двічі нагороджений званням герой Радянського Союзу.

У повоєнний час обіймав високі командні посади у Збройних Силах СРСР, обирався депутатом Верховної Ради СРСР низки скликань. Помер Лелюшенко Д. Д. 20 липня 1987 року у Москві.

Читайте також: 9 травня без «побєдобєсія». Чому в Україні сьогодні відзначають День Європи