Як змінилися статки депутатів Маріупольської міськради під час повномасштабної війни. Частина третя - фракція “Слуга народу”

0629.com.ua продовжує вивчати декларації маріупольських депутатів,  чиновників та посадовців. Цього разу пропонуємо подивитися, як змінилися доходи депутатів від партії Слуга народу у 2023 році. 

Під час місцевих виборів у 2020 році представники пропрезидентської партії змогли подолати 5% бар’єр та отримали чотири мандата із 54-х у новому складі міської ради. Невдоволені подібним результатом “Слуги” тоді заявили, що в них вкрали голоси виборців і навіть мали намір звертатися до суду. Тим не менш, у Маріупольській міській раді депутати від партії “Слуги народу” фактично стали продовженням і підтримкою більшості команди мера.

Ксенія Сухова

Колишня заступниця мера Маріуполя Вадима Бойченка після виборів стала секретарем міської ради.

У лютому 2023 року Ксенія Сухова тимчасово склала свої повноваження і пішла у довготривалу відпустку. Таке рішення вона пояснила тим, що отримала пропозицію від компанії SCM очолити громадську організацію «Серце Азовсталі», а поєднувати ці посади неможливо за законом.

«Я не можу просто звільнитись. Мене не може звільнити мер. Мене може звільнити лише сесія Маріупольської міської ради. А сесія вже рік не може зібратись, - тоді прокоментувала 0629 ситуацію Ксенія Сухова. – Закон дозволяє на період військового часу йти у відпустку. Тому я вимушена була скористатися цією можливістю. І зараз я – не секретар міськради, а просто – депутатка. Ми обговорювали з колегами цей аспект».

Тим не менш, в декларації за 2023 рік депутатка вказує, що працює на посаді секретаря міської ради.

Згідно з декларацією, Ксенія Сухова володіє житловим будинком у Маріуполі площею 201,4 кв. м та земельною ділянкою площею 503 кв.м. Також депутатка є співвласницею квартири у Маріуполі площею 55,1 кв. м.

У її чоловіка Сергія Сухова також залишилася квартира у Маріуполі площею 68,3 кв. м. Крім того, у 2019 році він придбав квартиру у Києві площею 120 кв.м. В декларації вказано, що її вартість склала 812 490 гривень. Чоловік депутатки також під час повномасштабної війни, у жовтні 2022 року придбав за 300 тисяч гривень паркомісце у Києві, а у жовтні 2023 року - земельну ділянку площею 700 кв. м. у селищі на Закарпатті. За цю ділянку він заплатив 12 тисяч гривень.

Автопарк родини Сухових складається з двох автівок - LEXUS RX 200T 2017 року випуску та  BMW X3 2022 року. До речі, BMW депутатка Маріупольської міської ради придбала за 1,825 млн грн також під час війни - у квітні 2023 року.

Ксенія Сухова також має корпоративні права на громадську організацію «Серце Азовсталі».

За свою роботу у Маріупольській міській раді Ксенія Сухова у 2023 році отримала 59 774 гривень. А ось праця  у «Серці Азовсталі» для депутатки  була більш прибуткова - 996 235 гривень за рік. Також вона отримала 24 тисячі гривень допомоги, як ВПО. Також їй пощастило отримати приз від ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СПЕЙСИКС". Вартість приза становила 5,9 тис. грн.

Чоловік депутатки, згідно з декларацією, працює у “Метінвесті” Рината Ахметова. У минулому році він заробив 3 323 062 гривень.

На банківських рахунках секретаря Маріупольської міськради - 40 тисяч гривень, у її чоловіка - 5740 гривень. Родина Сухових зберігає також готівкою 109 тис. USD, 62 тис. EUR та 430 тис. гривень.

Ярослав Кільдішов

З 2017 року він був засновником та директором "Приазовської HI-TЕCH друкарні" у Маріуполі.

Незадовго по початку повномасштабної війни у 2021 році журналісти 0629 провели власне розслідування та з’ясували, що після того, як Ярослав Кільдішов став депутатом Маріупольської міської ради, кількість виграних тендерів на державних закупівлях зросла у декілька разів.

Детальніше про це читайте у матеріалі 0629 Чому депутатам у Маріуполі починає щастити в бізнесі, як тільки вони отримують мандат

Уся його нерухомість (квартира та невеличке нежитлове приміщення площею 17 кв.м) залишилася в окупованому Маріуполі. У родини Кільдішових також є DAEWOO LANOS 2006 року випуску.

Наразі в оприлюдненій щорічній декларації Ярослав Кільдішов вказує, що мешкає у Києві. Основним його місцем роботи є комунальне-комерційне підприємство Маріупольської міськради  “М.ЄХАБ”. Тут він за рік заробив 982 068 гривень. Також він працював у фонді “ЯМаріуполь” (фонд допомоги маріупольським переселенцям, - ред.), за що отримав 7 370 гривень. Дохід депутата від зайняття підприємницькою діяльністю у 2023 році склав лише 11 435 гривень. 

Дружина депутата не працює. Разом у минулому році вони також отримали, як переселенці, 86 тис. грн допомоги від держави.

Грошей на банківських рахунках або готівкою у родини Кільдішових немає.

Олександр Халявінський

Голова ОСББ Олександр Халявінський після місцевих виборів увійшов до складу постійної депутатської комісії з питань комунальної власності та земельних відносин. 

Наразі, згідно із щорічною декларацією, він мешкає у Дніпрі та працює заступником директора, начальником центру в "м.ЄХАБ". На цій посаді він заробив у 2023 році 1 175 135 гривень. 

Депутат володіє лише великою земельною ділянкою у Волноваському районі площею 18 399 кв.м. 

Автомобіля у Олександра Халявінського немає. Також немає і грошей на банківських рахунках. Готівкою від зберігає 6 тисяч доларів.

Катерина Хліменкова

До великої війни Хліменкова працювала  головним спеціалістом у приймальні народного депутата. Правда гроші за це не отримувала. У 2020 році єдиним її доходом було отримання субсідії від держави.

Після виборів отримала місце у постійній депутатській комісії з питань екології та охорони навколишнього середовища.

Наразі у декларації за 2023 рік вона інформує, що мешкає у Києві. В окупованому Маріуполі у депутатки залишилось дві квартири. 

Основним джерелом доходів Катерини Хліменкової є робота в Донецькій обласній організації партії “Слуга народу”. За рік на цій посаді вона отримала 86 933 гривень. Крім того, депутатка працює у ДП “Антонов” (українське державне авіаційне підприємство, - ред.). Там вона за рік заробила ще 188 389 гривень. Ще 310 749 вона заробила, працюючи за сумісництвом ТОВ "ПРОФМАРКЕТ СЕРВІС". Згідно з даними системи Youcontrol, ця компанія займається тимчасовими працевлаштуваннями і наразі знаходиться у стані припинення своєї діяльності. Депутатка там підробляла менеджером із комунікаційних технологій.

Також у декларації Хліменкова зазначає, що у минулому році отримала  ще 45 447 гривень за роботу у Маріупольському державному університеті. Там вона працювала за сумісництвом юристконсультом юридичного відділу

Вкладів, заощаджень, та автівки у Хлименкової немає.

Читайте також:

Як змінилися статки депутатів Маріупольської міськради під час повномасштабної війни. Частина перша - фракція “Сила людей”

Як змінилися статки депутатів Маріупольської міськради під час повномасштабної війни. Частина друга - фракція Блока Вадима Бойченка