Наприкінці травня одразу дві вистави про Україну отримали премії у США — премії The 2024 Elliot Norton Awards та The Helen Hayes Awards.
Про це розповіла NV драматургиня, авторка обох вистав Саша Денисова.
"Два раза за день говорили об Украине, а два спектакля о войне в Украине выигранной для Америки! Слава Украине! Это звучало дважды! Я кричала от счастья, когда шла из бистро в бистро, сегодня точно мой день!"- написала Саша в ФБ.
Так вистава "Гаага", яка була поставлена в Arlekin Players Theatre, отримала престижну нагороду The 2024 Elliot Norton Awards за Найкращу режисуру від Бостонської асоціації театральних критиків.
Вистава демонструє уявний суд над Путіним, про який розповідає дівчинка-сирота з Маріуполя. Вона уявляє, також серед підсудних і подільників Путіна — від Кадирова до Ковальчука.
У виставі взяла участь рекордна кількість — 18 акторів з Нью-Йорка, Лос-Анджелеса, Бостона. Режисером віртуальної версії вистави, яку змогли подивитися глядачі по всьому США, став Ігор Голяк, американський режисер українського походження. Хореограф вистави — Ірина Кружиліна.