Гауляйтер окупованого Маріуполя Олег Моргун хоче заселити маріупольців, які залишилися без житла, у так звані “безхазяйні квартири”, тобто помешкання, які були конфісковані загарбниками у законних власників.
Такі обіцянки “мер” міста роздавав жителям міста під час “особистого прийому” жителів Лівобережного району.
Моргун розповів людям про нормативно-правові акти, які “за необхідності дозволять у якості компенсації видавати маріупольцям квартири з "безхазяйного" житла, прийнятого в муніципальну власність”.
Гауляйтер на особистому прийомі жителів Лівобережного району/ Фото: Телеграм-канал Олега Моргуна
Проте, гауляйтер не уточнив, про які саме акти йде мова. За його словами ці нормативно-правові акти поки що тільки “розробляються на найвищому рівні”. Який саме “рівень” мав не увазі Моргун, невідомо. Але очевидно, що російські загарбники це питання поки що розглядають.
Крім того, Моргун наголосив, що в окупованому Маріуполі нібито відновили видачу ордерів маріупольцям на компенсаційні квартири в новобудовах.
Між тим у соцмережах містяни повідомляють, що у нових житлових кварталах, які вже встигли побудувати окупанти, наприклад, у кварталі “Нєвському” наразі майже ніхто не мешкає - квартири стоять порожніми.
Нагадаємо, вже два роки окупанти у Маріуполі відбирають у містян квартири та будинки і називають майно тих, хто поїхав з міста, “безхазяйним житлом”. Проте якщо раніше вони спиралися на незрозумілі “накази” та “розпорядження” терориста Пушиліна, то зараз ухвалили “закон про безхазяйне майно”, який співпадає з тим законом, який діє на території Російської Федерації.
Про що цей закон
Закон “про особливості виявлення, використання та визнання права муніципальної власності муніципальних утворень на житлові приміщення, що мають ознаки безхазяйного майна” встановлює правила, за яким гауляйтер та його команда у Маріуполі та інших окупованих міст може відбирати приватну власність і переводити її у комунальну (муніципальну).
Закон, про який йде мова, ухвалений 21 березня. Він діє на окупованій Росією території Донецької області.
Згідно до так званого закону, шукати безхазяйні приміщення у місті або селищі можуть як представники окупаційної адміністрації, так і самі мешканці, звертаючись з відповідними заявами до окупаційних органів влади.
Далі протягом 10 днів представники окупаційної адміністрації перевіряють інформацію, а у разі її підтвердження - вивішують оголошення в Інтернеті з адресами потенційно безхазяйних будинків, квартир та кімнат.
У власника є 30 днів, щоб особисто явитися в орган місцевого самоврядування і заявити свої права на майно. Якщо ніхто на оголошення не відгукується, окупанти розпочинають процедуру відчуження приватного майна.
Очевидно, що маріупольці, які через окупацію вимушені були поїхати з міста, повернутись у визначений термін не мають змоги. Крім того, окупанти вимагають від власників перереєстрації нерухомості за російським законодавством, також вимагають, щоб власник мав російське громадянство, тобто отримав російський паспорт.
Тож виходить, що російська влада чинить черговий злочин, офіційно і відкрито грабуючи людей.
Читайте також: