Маріупольці стали масово отримувати рахунки від Нафтогазу. З’ясували, що це означає

Останні два дні мешканці Маріуполя, які виїхали з окупованого міста, стали масово отримувати рахунки за спожитий газ від Нафтогазу України.

«Ви там не в курсі, що місто окуповане вже більше, ніж два роки? Що немає в нас ані вашого газу, ані домівок наших. І багатьох з нас більше немає. Тисячох з нас більше немає. Ні, не в курсі? То почитайте, принаймні. На гарячій лінії кажуть, мовляв, пишіть листа, що не бажаєте отримувати такі повідомлення. Та ладно. Тобто нам всім немає більше, чим зайнятися, ніж писати вам листи. Може, хтось один з ваших співробітників, який відповідає за ці електронні формування пісулєк, які тригерять бодай кожного другого з нас, просто передивиться програму і поставить відповідні галочки, щоб нас не турбували більше?» - пише обурена маріупольчанка Олена Юрчина.

«Що це за контора київських заробітчан? 2 роки не було, а зараз почали приходити рахунки про сплату за неіснуючі послуги на  мого батька, який загинув у Маріуполі і ця квартира зруйнована, знаходиться на окупованій території. Прийшли три рахунки за травень і всі з різними особистим рахунковим номером... і що з цим робити?», - питає інший маріуполець Сергій Чайка.

Практично кожен маріуполець отримав схожі повідомлення. Ми зв’язалися з контактним центром Нафтогазу, і ось що нам пояснили.

«Ці рахунки – заборгованість за несплачений газ, який був використаний в січні-лютому 2022 року. Тобто це старі борги. Ніяких нових нарахувань немає. Ми прекрасно розуміємо ситуацію, в якій опинилися маріупольці, і чесно кажучи, не очікуємо, що зараз люди, які втратили все своє майно, будуть сплачувати газ. Рахунки формуються автоматично. Але можна звернуться до контакт-центру з проханням не розсилати повідомлення», - пояснили в компанії.

Нагадаємо, Маріуполь був атакований російськими військами 24 лютого 2022 року, а вже 2 березня місто залишилось без газу. В травні російська армія повністю окупувала місто.