Скільки зерна та сільгосптехніки вкрала Росія на окупованих територіях

Щомісяця  через Маріупольський морський торговий порт, який захопили росіяни, країна-агресорка краде українське збіжжя. Кількість зерна, яке вкрала Російська Федерація в України, обраховується вже  мільйонами тон. Міністр сільського господарства Тарас Висоцький в інтерв’ю виданню NV.Бізнес розповів, скільки всього Росія вкрала в агросектора України.

Крадіжки відбувалися в декілька етапів.

«Перший етап, коли росіяни окупували Херсонщину, і просто крали те, що вже вирощено і зібрано на елеваторах. Там йшла мова до 2 млн тонн. На цих [окупованих] територіях за цей час фактично вже збирали два врожаї. Перший, що було посіяно у 2022-му році, і у 2023-му. Ячмінь, пшениця. Кукурудза там майже не сіється. Два рази по 8 млн тонн, і 2 млн тонн тих, що зафіксували на елеваторах, тож, за цей період можна вже говорити наближаємося до 18−20 млн тонн. 

Якщо говоримо про кількість суб'єктів, це 4 650 підприємства залишилися в окупації. Втрачено приблизно 10 млн тонн ємності по зберіганню. Це елеватори. Що дуже важливо, втрачено 30 тисяч садів, це 28,5 тисяч гектарів багаторічних насаджень. І сади, це ж десятиріччя [щоб виростити]. Для порівняння, ми за 2 роки видали гранти на 2,5 тисячі га садів для всієї України. А тут 28,5 тис га, тобто це на десятки років роботи, відновлення. 

Я б додав до втрат 86 тисяч поголів'я свиней, 3,2 мільйона голів птахів. Одна лише Чорнобаївка — це 2 мільйони поголів'я. Це те, що зафіксовано. В цілому прямі втрати з погляду вартості — до $ 10 млрд. З них основні — це техніка. Понад $ 5,5 мільярдів. Лише елеваторне обладнання — $ 2,5−3 млрд», - розповів Тарас Висоцький.

За його інформацією, зараз міністерство формує реєстр збитків для судових процесі над РФ.

Крім того, Великобританія запропонувала ввести практику експертизи щодо зерна, яке експортує РФ у світі. Справа в тому, що технічно, завдяки лабораторному аналізу, можна чітко встановлювати, де саме було вирощене зерно, і таким чином виявляти вкрадене в України зерно в партіях експортного російського збіжжя.

«Є специфіка регіону, ґрунту, що може підтвердити, що цей штам може бути лише з Херсонщини чи Запоріжжя, чи Донеччини тощо. От зараз є ідея з британцями запустити цей лабораторний аналіз. Для цього напрацьовувалася порівняльна база. Ми надавали зразки, які у нас є в доступі з цих регіонів. Потім можна брати пробу з судна Х, і довести — так, це наше зерно», - розповів міністр.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube