Окупанти в Донецьку оприлюднили результати бюджетного 2023 року. Внесли уточнення в бюджет-2023, ухвалили і опублікували. Тож ми тепер маємо можливість подивитися, хто наповнює бюджет так званої псевдо республіки, і чи вистачає у окупантів грошей.
Загальні доходи псевдо республіки склали 304 млрд 107 млн 836,6 тис. рублів.
Окрім податкових надходжень, окупована частина регіону отримувала субвенції, дотації, допомогу, яку не потрібно повертати, і навіть просто «подарунки» від неурядових російських організацій.
Причому що важливо, 80% всіх доходів – це саме різного роду «подарунки» та фінансова допомога із Москви. Власних грошей окупанти та колаборанти Донеччини заробляють лише 20% від загальної суми бюджету.
Тобто за 10 років контролю над територією частини Донеччини окупанти так і не спромоглися побудувати там ані «вільну економічну зону», ані взагалі будь-яку економічну зону.
Судячи з усього, добре у них виходить лише будівництво зон відчуження і тюремних зон.
Наприклад, «безвозмездные поступления от других бюджетов РФ» склали в бюджеті псевдо республіки 247 млрд 720 млн 282,7 тис рублів.
З них:
- Дотації із федерального бюджету - 227 млрд 129 млн 108,5 тис руб
- Субсидії із бюджету РФ - 1 млрд 374 млн 627,3 тис. руб
- Інші міжбюджетні трансферти – 18 млрд 938 млн 916,6 руб
- Недержавні організації пожертвували бюджету ДНР 418 млн 911,6 тисяч руб
- Інші надходження, які не потребують відшкодування або повернення – 4 млн 122,8 тис. руб
Тепер про видатки. Попри таку масовану фінансову допомогу із центру, грошей все одно не вистачає, щоб покрити нагальні потреби мешканців окупованих територій, а також запити від колаборантів та росіян, поставлених на керівні посади у Донецьку.
Тож загальні видатки склали всього 320 млрд 791 млн 632,4 тис. руб.
Дефіцит бюджету складав 16,6 млрд рублів. Нагадаємо, це мова йде за минулий рік, тобто корегування вже не буде, діра у бюджеті залишилася дірою.
Судячи з того, як, наприклад, в Маріуполі згортаються ремонти другорядних соціальних об’єктів, як зупиняється ремонт багатоповерхових будинків (підрядники просто кидають свої об’єкти через те, що по декілька місяців російська держава не розраховується з ними за виконаний обсяг робіт), як накопичуються комунальні проблеми, особливо проблема вивозу сміття, яка потребує регулярного, системного підходу, можна зробити висновок, що 2024 фінансовий рік є набагато гіршим для окупантів та колаборантів з фінансової точки зору. На жаль, і для мешканців Маріуполя також. Тому що найважливіша проблема для них – житлова – не вирішується. Не вистачає грошей. Не вистачає підрядників, готових братися за об'єкти за прайсами, нижчими ніж ті, що були на початку окупації.
І якщо перший рік окупації частина маріупольців ще терпляче ставилась до ситуації. "Треба потерпіти, багато роботи, все одразу зробити неможливо, тому ремонту треба почекати" - думали багато з тих, хто настраждався, то після 2,5 років окупації гнів людей наростає.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube