Мер Маріуполя Вадим Бойченко відсвяткував День взяття Бастилії — головного національного свята Франції. Подія відбулася у посольстві Франції в Україні.
Про це мер повідомив у своєму Телеграм-каналі.
За словами Бойченка, на свято його запросив сам Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр.
Фото Вадима Бойченка / Telegram
Мер Маріуполя нагадав, що ще з 2017 року між Маріуполем та Францією налагоджено співпрацю задля розвитку та підтримки громади.
“На початку повномасштабного вторгнення ця співпраця переросла у масштабні проєкти підтримки переселенців з Маріуполя. Спільно реалізуємо проєкт із забезпечення соціальним житлом: 1 обʼєкт вже повністю заселений, 1 зданий в експлуатацію та зараз заселяється та ще 5 у процесі реконструкції. Сукупно цей проєкт надає можливість забезпечити 433 родини маріупольців соціальним житлом”, - стверджує Вадим Бойченко.
Про французький проект очищення питної води для Маріуполя вартістю 64 млн. євро, який так і не був реалізований
За кілька років до окупації росіянами Маріуполя, у 2020 році, відбулося підписання проекту фінансування щодо забезпечення якісною питною водою Маріуполя. Він мав бути реалізований до 2025 року.
Згідно з договором, Франція на реалізацію проєкту надала кредит у розмірі 64 млн. євро.
Ключові умови кредитування за проектом:
- Термін - 30 років;
- пільговий період – 10 років;
- процентна ставка після завершення пільгового періоду – 0,08% річних;
-погашення основної суми - 40 рівними платежами кожні 6 місяців;
- прийняття контрактів до виконання – не пізніше 31 грудня 2021 року.
Завершення фінансування, а відповідно і реалізація проекту, мала відбутися до 31 липня 2025 року. Реалізуватиме проект повинно було комунальне підприємство «Маріупольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства».
Суть проекту: прямо в місті, на річці Кальміус, буде побудовано сучасну фільтрувальну станцію, яка братиме воду з річки, очищатиме її і запускатиме у міські водопровідні мережі. Якість цієї води відповідатиме міжнародним вимогам, а її вартість буде дешевшою за рахунок того, що не потрібно буде платити величезні гроші за транспортування води з Сіверського Донця до Маріуполя.
Спочатку планувалося, що вже 2020 року розпочнуться масштабні будівельні роботи, а до 2023 року маріупольці мали отримати якісну питну воду та не залежати від стану Донбаського водоводу. Однак нічого, окрім підписаних паперів, так і не розпочалося. У муніципалітеті пояснювали таку тяганину бюрократією на рівні держави, що гальмувало імплементацію міждержавних угод, необхідних для запуску проекту.
А потім почалася війна, і, природно, реалізовувати проект стало нікому, та й ніде.
Цікаво, яка доля цього французького кредиту. Чи встигла влада Маріуполя отримати гроші. Якщо да, то на що вони були витрачені. За роз’ясненнями 0629 звернеться до пресслужби Маріупольської міської ради. Слідкуйте за нашими публікаціями
Читайте також:
Дан старт финансированию проекта чистой воды для Мариуполя за 64 млн євро