Маріупольці шукають дозиметри та цікавляться радіаційним фоном. Що відомо про можливу аварію на Ростовський АЕС

У російських соцмережах з'явилися повідомлення про викид радіації після аварії на Ростовській АЕС. Маріупольці у місцевих чатах і Телеграм-каналах вже шукають власників дозиметрів та активно цікавляться радіаційним фоном у місті. 

Аварія на Ростовській АЕС - що про це відомо

Про витік радіації 19 липня на атомній електростанції першими повідомили російські блогери та місцеві ЗМІ.

За їхніми словами, на Ростовській АЕС нібито не локалізували аварійне скидання радіоактивної води і "йде постійний витік радіації".

Проте офіційного підтвердження цієї події немає. Кремль заперечує, що на станції сталася поломка, але південні регіони країни-агресора вже зіткнулися з відключеннями електроенергії. 

Влада Ростовської області запевняє, що "Ростовська АЕС працює штатно" і заявляє, що всі повідомлення про поломки та витік – фейки.

Про те, що на Ростовській атомній електростанції сталася радіаційна аварія, є фейком, також наголосила преслужба російського Росенергоатому у своєму Telegram-каналі. Там заявили, що АЕС працює штатно, а радіаційне тло знаходиться в межах норми.

Окупаційна влада Маріуполя поки також вперто мовчить і подію зовсім не коментує. Також робить вигляд, що нічого не сталося й ватажок “ДНР” Денис Пушилін.

Тим часом соцмережах наростає паніка, і росіяни згадують Чорнобиль. 

А маріупольці вже шукають, де можна придбати чи взяти в оренду дозиметри. 

Інформацію про ймовірний витік також опублікував керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко.

“Радіаційна аварія на Ростовській АЕС. Радіаційна хмара рухається вглиб рф. Це теж наслідки сво, між іншим”,  - написав Коваленко у своєму Телеграм-каналі.

Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) теж поки що про можливу аварію на Ростовській АЕС не повідомляло.

Що передувало

Як повідомляють росЗМІ, у вівторок, 16 липня, на півдні Росії кілька мільйонів людей залишилися без світла через аварію на Ростовській АЕС. Так, без електроенергії залишилися мешканці Елісти, Краснодара, Таганрога, Ростова, Анапи, Армавіра, Севастополя, Новоросійська та інших населених пунктів.

Пізніше Міненерго Дагестану повідомило, що кілька населених пунктів республіки виявилися знеструмленими через збій на Ростовській АЕС. У міністерстві уточнили, що через підвищене навантаження на енергосистему тимчасово вводяться графіки обмеження споживання. Обмеження запровадили у Дербенті, Хасавюрті та Кізілюрті. Крім того, часткові обмеження встановили для споживачів у Каякентському, Дербентському, Ахтинському, Цумадинському, Шамільському, Гергебільському та інших районах.

В середу, 17 липня, в Росенергоатомі повідомили, що блок №1 на Ростовській АЕС було відновлено і тепер несе повне навантаження у 1000 мегават. Для з'ясування причин та максимально оперативного підключення станції до мережі на випадок позапланового ремонту було виведено додатковий персонал. Наразі енергоблок видає електроенергію, необхідну для відновлення енергопостачання у регіоні.

Почалися тимчасові відключення світла й в так званій “ДНР” зокрема в Маріуполі. У місті на декілька годин припиняли енергопостачання в усіх районах міста. Крім того, вчора, 18 липня, окупаційна адміністрація попередила про тимчасове відключення ліфтів ліфтів та припинення курсування трамваю. 

Заплановані відключення світла й на сьогодні.

Так зване “Міністерство вугілля та енергетики ДНР” повідомило, що на ранок 19 липня на окупованій частині Донеччини знеструмлено 322 трансформаторні підстанції, 12152 побутові абоненти. Причиною називають аварійне відключення енергоблоку на Ростовській АЕС призвело до дефіциту потужності в енергосистемах: Ростовській області, Краснодарського краю, Криму, “ДНР” та “ЛНР”.

“У зв'язку з цим задля збереження стійкості енергосистеми у Республіці запроваджувалися тимчасові графіки обмеження споживання”, - визнають окупанти і закликають місцевих жителів “раціонально використовувати електроенергію”.

Довідка

Ростовська АЕС розташована під Волгодонськом, це найбільша станція півдня РФ. Вона складається із чотирьох енергоблоків загальною потужністю 4 ГВт. Об'єкт входить у трійку найбільших виробників електроенергії в Росії та забезпечує південні регіони та Північний Кавказ із населенням понад 26 млн осіб. Третій енергоблок АЕС було виведено у плановий ремонт 22 червня. Енергоблоки №2 та №4 працюють у штатному режимі на потужності 1700 МВт.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube