Що насправді в Маріуполі думають про Росію і Путіна, - ВІДЕО

Жодна соціологія під час війни, тим більше на окупованих територіях, не може бути об’єктивною. Проте є спосіб дізнатися, що насправді думають маріупольці про окупаційний режим, Росію і диктатора Путіна.

Пропагандистське телебачення Маріуполь24   нещодавно звернулося до своєї авдиторії, яке б питання вони поставили Путіну, якби у них була можливість взяти участь у його  щорічному «спілкуванні з народом». Тим більше що цього року диктатор запланував поєднати це спілкування з пресконференцією для журналістів.

Навряд чи автори опитування бажали почути саме це, бо те, що залишили маріупольці в коментарях під повідомленням,– читається як п’єса. 

Тож ми вам просто зацитуємо ці драматичні діалоги в літературній редакції 0629.

Отже, про що б ви, маріупольці, спитали у Путіна, якщо вас запросили це зробити?

Анна: в таких опитуваннях чомусь завжди беруть участь одні пенсіонери. Молодь ніколи не питають.

Серджіо: це тому що молодь на роботі (сміється). Хоча насправді, не бачу нічого поганого в тому, що пенсіонери беруть участь.

Анастасія: а до мене вчора на вулиці двічі підходили журналісти з опитуваннями, та я соромлюсь цього.

Анна: чого саме соромишся?

Анастасія: ну камера, всі діла.

Чоловік з ніком «Я тюлень, мені все лінь»: а хто-небудь вже поцікавився, чому пів міста кинули із житлом? Чому люди повинні другий рік доводити, що вони все життя прожили у Маріуполі і що вони є власниками квартири, в якій прожили все життя?

Анна: «д’юті фрі» в іншій стороні (в сенсі, не варто тут на щось розраховувати)

Наталя: а я б спитала, коли перестануть кидати робочих на гроші.

Максим: у мене лише одне питання: де наші квартири?

Валентина: так! Третій рік без житла!

Руслан В.: в минулому році гострі питання Путіну вже ставили, та от тільки відповіді на них не отримали.

Андрій: а я б спитав, чому нас не доєднали до Ростовської області (людина все ще вірить, що їхні біди – через так звану «ДНР», і не вірить, що він вже 2,5 роки як «в Росії»  - не такій, як в кіно показували, а в такій, якою вона є насправді).

Олександр: а хтось вже спитав у Путіна, коли вже нарешті можна буде перетинати кордон Росії не через Шереметьєво, а наземним шляхом? 

Анна: краще спитати, коли він митні пости між Новоазовськом і Ростовом прибере, бо каже, ми одна країна, а по факту, кордони залишились.

Світлана Григорівна: а мене цікавить, коли робота буде, робочі місця. Бо зараз тільки торгівля і будівництво. Де жінкам працювати?

Жінка з ніком Лі: хочу спитати, скільки ще будуть люди з інвалідністю, пенсіонери, матері з колясками ходити пішки на верхні поверхи, без ліфту. Чому не ремонтують ліфти? Чому не купують нові ліфти? Чому на це немає фінансування? Чому людей за людей не вважають. 

Влад: в лікарні ліфту досі немає, а ви питаєте про багатоповерхівку!

Я тюлень, мені все лінь: ех, якщо б моє житло вціліло, я б ходив на будь-який поверх – до себе додому (сумно зітхає)

Оленка: у кожного свої проблеми.

Я тюлень мені все лінь: так і є. Єдності немає серед людей, кожен сам по собі вигрібає.

Оленка: єдності ніколи і не було. Просто судячи з вашого коментаря, якщо у людини вціліла квартира, то опікуватися іншими проблемами, як то сміття не вивозять чи ліфт не працює, вже і не треба. Таке собі твердження.

Я тюлень...: ліфт – це не найбільша проблема, яка є зараз у Маріуполі, і гірше гівна повно.

Оленка: скажіть це людині на інвалідному візочку, який місяцями з квартири вийти не може.

Валентина Іванівна: точно!

Я тюлень...: батько моєї куми теж з інвалідністю, теж з дому не виїжджає, але його більше хвилює не це, а те, що його донька та онука без житла залишился.

Юлія: а не погоджуся з вами. Якщо ліфт не працює у будинку, то це проблема для літніх людей, дітей, людей з інвалідністю. Якщо ліфт не працює у лікарні, то це ще більша проблема.

ОленкаЯ тюленю: а що це ви взагалі весь час на себе ковдру тягнете? От я, та ось у мене. Я ж вам кажу, що у кожного – свої проблеми, і справа не у єдності.

Ольга: і все-таки, бути безхатьком набагато гірше (зітхає)

Людмила: хочу спитати, коли перерахують пенсію приватним підприємцям? Тих, хто працював на приватні компанії до 2021 року, просто кинули на гроші!

Сергій: а у нас у дворі каналізація стоїть вже пів року. Ніхто нічого не робить. На Митрополитській. Всі скоро передохнемо через той сморід. Про це можна питати у Путіна, чи краще у когось іншого?

Анна: та нічого ні у кого не треба питати. Який сенс? Все одно, нічого не зміниться. Нікому ми не потрібні.

Обговорення ще довго продовжувалося. Хтось вірив у доброго царя і переконував, що Путін як дізнається про бєспрєдел, який тут влаштували Пушилін і компанія, так одразу втрутиться і всі проблеми вирішить, хтось мовчки сміявся з такої наївності.

А ми читали і розуміли: місто опинилося у справжній ямі, і люди там безправні та невеселі. І ніякі показову відбудови цього не здатні приховати.