«Хочу к своим»: в Україні запустили проєкт, який допоможе всім, хто ненавидить Україну, переїхати до Росії

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими запустив проєкт «Хочу к своїм», який буде допомагати українцям, які ненавидять Україну, переїжджати до країни своєї мрії, до Росії, а в обмін на них Україна хоче повертати своїх цивільних громадян, які перебувають зараз у ворожому полоні.

Проєкт реалізується за підтримки Головного управління розвідки, , Служби безпеки України та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Про що цей проєкт

Ситуація з поверненням українських цивільних з російських тюрем надзвичайно складна ще з 2014 року. Росіяни безкарно і абсолютно безпідставно  кидають за ґрати цивільних, і наразі немає механізму повернення цих людей, бо вони не є військовими.

Після повномасштабного вторгнення ця проблема постала більш гостро, тож для того, аби прискорити цей процес, і був розроблений цей проєкт. 

Суть проєкту така: якщо людина є громадянином або громадянкою України але ненавидить свою країну, вона може подати заявку, і її переселять на територію РФ. Вірогідно, цивільний громадянин або громадянка України, яка зараз у полоні, має бути повернена до дому з російської тюрми.

Звертатися з проханням про переселення можуть як люди, які вже отримали вирок суду за колабораційну діяльність або державну зраду, так і будь-які інші любителі русського миру.

«Проєкт "Хочу к своим" спрямований на оприлюднення інформації про притягнутих до кримінальної відповідальності колаборантів, які співпрацювали або допомагали російським окупаційним силам. Інформація на сайті публікується виключно за добровільною згодою колаборантів, які виявили бажання відправитися до Росії. 

До того ж через спеціальну форму на сайті, особи, які не бажають жити в Україні, а хочуть виїхати до Росії, можуть залишити інформацію про це. Опрацювання заявок за цією формою координуватиметься представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У випадку надходження відповідних заявок наші працівники їх опрацьовуватимуть, а повернення осіб здійснюватиметься через попереднє узгодження через канал комунікації між мною, як Уповноваженим ВРУ з прав людини та уповноваженою з прав людини в РФ», - пояснюють в офісі омбудсмана Дмитра Лубінця.

70 оголошень з Донеччини

Вже 70 мешканців Донецької області дали згоду на оприлюднення інформації про себе і подали заявки на переселення до РФ.

Серед тих, хто просить про депортацію і чекає на обмін, - Селезньов Олександр Сергійович. Отримав вирок українського суду – 6 років тюрми

13.01.2015 року за власною ініціативою вступив до незаконного збройного формування «ДНР», де отримав військову форму, вогнепальну зброю «АК-74», боєприпаси до неї, та виконував накази командирів з числа її керівників. Крім того, діючи на виконання вказівок представника терористичної організації через листування у соціальній мережі «ВКонтакте» надавав останньому інформацію щодо місць масового скупчення військовослужбовців НГУ, фотозображення місць розташування блок-постів на території міста Маріуполь Донецької області. Воював у складі вагнерівців.  Крім того, отримав від учасника терористичної організації «ЛНР/ДНР» завдання забрати вибуховий пристрій із кладовища, щоб здійснити терористичний акт на території Маріуполя.

Анюта Миколаївна Голомб, засуджена на 15 років тюрми, збирала та передавала росіянам про місця розташування складів боєприпасів, дислокації та переміщення техніки підрозділів Збройних сил України на території Донецької області.

Валухов Андрій Леонідович отримав 5 років тюрми. Наприкінці грудня 2018 року під час перебування у Донецьку вирішив вступити до  банд формування «Сомалі». Прибувши до приміщення штабу ОШБ «Сомалі», в/ч 08828 Валухов А.Л. підписав дворічний контракт на проходження військової служби ОШБ «Сомалі» на посаді стрільця. Отримав псевдовійськове звання «рядовий» та особисту зброю та в період з 29.12.2018 року по кінець 2020 року брав участь у ОШБ «Сомалі» відповідно до визначених за ним обов’язкі

Бондаренко Сергій Іванович отримав 13 років тюрми через те, що після окупації селища Старий Караван Краматорського району здавав російським окупаційним військам інформацію про покинуті місцевими жителями житлові будинки, щоб ті розселяли військовослужбовців армії країни-агресорки.

Тож українська влада звертається до всіх, хто хоче виїхати жити до РФ, залишати свої заявки на сайті проєкту «Хочу к своїм». Ось посилання.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube