У Маріуполі 72 родини два з половиною роки живуть у напівспаленому будинку

Будинок по вулиці Троїцькій, 55. На початку березня 2022 року пряме влучання снаряду. Половина будинку вигоріла вщент. Половина – вціліла.

Ось так, напівспаленим,  будинок і живе у Маріуполі досі.

Один з мешканців будинку каже, що його родина вже втомилася навіть мріяти про те, що колись повернеться до нормального життя.

«Під час війни будинок постраждав практично на 50% (вигорів), так само повністю вигоріла наша квартира та весь наш під'їзд. Вже третій рік блукаємо по орендованим квартирам, тому що наш будинок у стадії ремонту.

Терміни здачі будинку постійно змінюються, так само і постійно змінюються робітники, компанії, що мали б виконувати ремонтні роботи. Зараз підрядники -  РКК "Башкортостан".

Зайшли на об'єкт на початку серпня 2023 року, обіцяли, що до весни 2024 в'їдемо зі своєї квартири. Вже минуло рік, а до в'їзду до квартир ще дуже далеко», - скаржиться чоловік.

Він розповів, що 72 родини мешкають у тій половині будинку, яка вціліла, а 72 родини із спаленої частини тиняються містом без житла.

«Люди у відчаї. Ніякої перспективи. Нема у кого взагалі просто спитати, а коли вже закінчаться наші страждання», - каже маріуполець.

«А тут ми побачили, що два вечори поспіль з будинку вивозяться вікна, балконні блоки, інші будматеріали. Ми підійшли до представника субпідрядної організації та поцікавилися, чому вивозяться вікна, якщо ж ще не у всі квартири їх поставили, на що нам відповіли: «Мені що піти на ринок, купити і вам їх поставити?!»

Люди обурюються таким ставленням до себе. Звертались до керівництва підрядника, а жінка на ім’я Гузель їм стала погрожувати: «Будете нам дзвонити, набридати, заважати працювати, ми взагалі ваш будинок покинемо!»

Субпідрядники кажуть мешканцям будинку, що їм не виділяються гроші на ремонт.

«Як так?! І скільки це може тривати?» - дивуються маріупольці.

Нагадаємо, протягом трьох місяців навесні 2022 року Російська Федерація вбивала мешканців Маріуполя, знищила або пошкодила 80% міської інфраструктури. Після встановлення окупаційної адміністрації почала відбудову того, що зруйнувала.

Тепер маріупольці, які вижили, очікують від окупантів порятунку і дивуються, що так довго їм доводиться чекати.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube