Влітку минулого року Приморську окупаційну адміністрацію Маріуполя очолив Олег Хараджа. Окупанти назвали його «колишнім працівником університету». Але насправді біографія Олега Хараджі трошки інша.
Ми зібрали інформацію про Олега Савича Хараджу, і ось що нам стало відомо.
Олег Хараджа народився і виріс у Сартані (грецьке селище в передмісті Маріуполя). Йому 38 років.
Батько Олега Хараджи, Сава Петрович, був відомим у Маріуполі бізнесменом. Він є одним із трьох засновників товариства з обмеженою відповідальністю «Стел» - фірми, яка виготовляла меблі, і є кінцевим бенефіціаром цієї компанії.
В 2015 році Сава Хараджа вирішив піти у політику і балотувався за списками Партії Солідарність Петра Порошенка. Вибори програв і повернувся до бізнесу.
Син Сави Петровича, Олег, теж намагався досягти успіху у власній справі, зареєстрував ФОП і почав працювати. Серед зареєстрованих видів діяльності – ресторанна, забезпечення алкогольними напоями та виробництво меблів. Мабуть, Олег Савич мав намір піти шляхом батька, але щось пішло не так з меблями. І Олег Хараджа почав торгувати алкоголем та цигарками, причому, згідно з даними реєстру виконавчої служби, - без ліцензії, без акцизних марок. Тож на нього 7 разів накладалися адміністративні штрафи, частина з яких досі не сплачена.
Згідно з даними you-control, не сплаченим залишається борг Олега Хараджи перед компанією «Онлайн фінанси», яка надає фінансові послуги з позик, кредитів, лізингу тощо.
Тобто Олег Хараджа досвідчений боржник. І в 2020 році він вирішив припинити свою невдалу підприємницьку діяльність і працевлаштувався директором в один із магазинів «Ельдорадо» (інформація про це розміщена на порталі «Зрадомір», де зібрані дані на всіх маріупольців, які співпрацюють з ворогом).
З початком окупації Маріуполя розпочався «взлёт» кар’єри Олега Хараджи. Спочатку його призначають на посаду керівника «адміністративного технічного управління маріупольського державного університету імені Куїнджі», вносять до списків партії «Єдина Росія» на виборах, а вже після цього переводять на більш відповідальну роботу. Влітку 2023 року Олег Хараджа очолює Приморську окупаційну адміністрацію Маріуполя і починає «вирішувати питання» для людей.
На фото - гауляйтер Маріуполя Олег Моргун (ліворуч) вітає Олега Хараджу з новим призначенням
Одним із таких питань стало надання квартири вчительці історії, яка приїхала до Маріуполя одразу після встановлення окупації, із Карелії.
На фото - вчителька історії із Карелії просить квартиру
Маріупольський клімат виявився для російської викладачці більш комфортним. Тож тепер вона насаджує псевдоісторію маріупольським дітям, живучі у власній новій квартирі. В той час як тисячі маріупольських родин були позбавлені свого житла і досі тиняються орендованими квартирами.
Нагадаємо, що в березні 2022 року були внесені зміни в Кримінальний кодекс України, кримінальна відповідальність за колабораціонізм та державну зраду була посилена. І тепер за ці види злочинів передбачено покарання до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.
P.S. Ми використовуємо термін "колаборант" у побутовому значенні. Юридичне визначення щодо конкретних осіб може дати суд.
БІЛЬШЕ про колаборантів та зрадників читайте в нашій СПЕЦТЕМІ