Маріупольці в окупації, попри те, що мають на руках рішення про видачу їм компенсаційного житла, не можуть отримати квартири у будинку, який будуть окупанти на місці демонтованого.
Мова йде про будинки на вулиці Полтавській, 3, 5, 7.
На місці будинків № 5 та 7 вже будуються нові дома. За тією ж адресою, що і була раніше. Окупанти одразу заявили, що це будується компенсаційне житло.
Це була єдина площадка на Лівобережжі, де будується саме компенсаційне, а не іпотечне житло. Яке ж було здивування мешканців демонтованих будинків по Полтавській 5 та 7, коли їм відмовили у видачі квартир в будинках, які будуються на місці їхніх демонтованих.
«Ми як і всі мешканці Маріуполя, пережили багато горя і страждань за останні два з половиною роки. Наш улюблений дім, наше кохане гніздечко, в якому ми жили, зруйноване в результаті бойових дій. Наш будинок демонтований. На даний час на місці нашого демонтованого двопід’їздного будинку йде будівництво нового, під компенсаційне житло замість втраченого. Ми, жильці цього дому, на сьогодні позбавлені права отримати квартири в своєму домі, де жили багато років, де виросли наші діти, де залишилося багато спогадів. Ми, 29 власників зруйнованого житла, які мають на руках рішення про видачу компенсаційного житла, стукаємо у всі двері влади з єдиним проханням видати нам квартири в нашому домі. Ми багато не просимо. Ми просимо: віддайте нам наше житло! Ми хочемо повернутися в наш дім, хочемо повернутися до минулого життя. Ал поки отримуємо тільки відмови. Нас не хочуть почути. Нам відмовляють. Ми покинуті і нікому не потрібні…» - каже жінка на відео зверненні до окупантів.
Тобто люди мають рішення по видачу компенсаційного житла. Мають документи на підтвердження того, де саме вони жили і право власності на житло, що було зруйноване, але окупанти все одно відмовляють їм у квартирах.
Одна із мешканок демонтованого будинку на відео визнає себе мешканкою «ДНР». Проте вимушена констатувати, що рішення, які ухвалює окупаційна влада, не покращують, а погіршують життя людей.
Жінка посилається на рішення № 175 від 30 липня 2022 року (п 5.3), згідно до якого компенсаційне житло має видаватися у будинку, побудованому на місці демонтованого або в межах кварталу, якщо неможливо відбудувати зруйнований будинок.
Проте дуже швидко окупанти зрозуміли, що так вони нічого не зароблять, і стали роздавати найбільш привабливі ділянки під іпотеку – тобто на продаж. Ну а щоб у маріупольців не було претензій, в серпні 2023 року вони видали нову постанову, згідно до якої компенсаційне житло видається де завгодно в межах Маріуполя, і містяни не мають права претендувати на квартири у будинках, які окупанти будують на місці демонтованих.
І ось тепер маріупольці б’ються о російську бюрократію, намагаючись добитися права жити там, де вони й жили.
Але поки що жодна людина у Маріуполі, яка вимагала повернення житла у Маріуполі там, де жила раніше, не домоглася свого.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube