Мільйони людей в Україні вимушені були залишити свої домівки і шукати більш безпечного місця для життя через війну. Проте, напевно, ще тисячі людей залишаються в окупації або в зоні бойових дій і не наважуються полишати небезпечні місця. Основна причина – нема куди їхати, страх залишитися на вулиці.
Ми вирішили зібрати для вас корисні посилання, які допоможуть знайти безкоштовне житло. Воно може бути як тимчасовим, до моменту працевлаштування, так і довготривалим – до кінця війни.
Сподіваємось, ця інформація стане в нагоді тим, хто не наважується на евакуацію із небезпечних міст і селищ.
Тимчасове безкоштовне житло від держави: де шукати, як отримати
Держава вже два роки працює над тим, щоб в кожному регіоні України був фонд соціального житла для внутрішніх переселенців. В липні цього року Верховна Рада ухвалила рішення, щоб створити максимально повний реєстр всього житла, яке вже використовується і потенційно може використовуватися для тимчасового або довготривалого притулку людям, що постраждали від російської агресії.
Скористатися таким житлом може будь-який українець зі статусом переселенця. Проте є пріоритети із розселенням. Якщо соціальних місць у обраному населеному пункті мало, то в першу чергу будуть селити ось кого:
- Багатодітні сім’ї;
- Сім’ї з дітьми;
- Вагітні;
- Люди, які втратили працездатність;
- Пенсіонери, житло яких зруйнували або воно стало непридатним для проживання через збройну агресію Російської Федерації.
Для того, щоб отримати соціальне житло, треба звернутися із заявою до місцевого органу влади (в тому місті або селищі, яке ви обрали для житла.
Буде добре, якщо ви будете мати при собі необхідний пакет документів:
- Копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
- Копія довідки внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
- Копії документів, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
- Копія ідентифікаційного номеру;
- Копії документів, що підтверджують пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.
Тимчасове житло часто облаштовується в містечках із збірних модулів, гуртожитках, оздоровчих таборах, будинках відпочинку, санаторіях, пансіонатах, готелях.
Щоб дізнатись, де є вільні місця, треба скористатися інтерактивною мапою. Ось посилання.
Станом на 7 серпня на цьому сервісі розміщена інформація про 24870 вільних місць у різних регіонах України. Загалом держава забезпечила створення майже півтора мільйони місць для проживання переселенців.