Як українцям з окупованих територій повернутися в Україну після закриття гуманітарного коридору на Сумщині

Через події у Курській області основний гуманітарний коридор у Сумській області (Колотилівка-Покровка), яким українці з тимчасово окупованих територій поверталися на підконтрольну Україні територію, залишається закритим на невизначений термін. 

Однак, шлях повернення все ще існує, інформує громадська організація Helping to Leave. За словами керівниці відділу прямої допомоги Діани Уріч, є ще один гуманітарний коридор - на кордоні України та Білорусі.

"Він не такий відомий, але працюючий  - на кордоні Білорусь-Україна у Волинській області, КПП Мокрани-Доманове. Коридором можуть скористатися всі громадяни Україні за наявності будь-яких українських документів", - підкреслює Діана Уріч.

Після перевірки з боку білоруських прикордонників люди мають йти пішки близько 1,5 км, по асфальтованій дорозі.

Одразу після перетину кордону та перевірки українськими прикордонниками всіх, хто повертаються, зустрінуть волонтери Helping to Leave. 

"Зверніть увагу — якщо необхідна допомога при перетині пішої зони за станом здоров’я, вам обовʼязково зможуть допомогти. Це дуже важливо для людей з інвалідністю та людей похилого віку.  

Волонтери Helping to Leave безкоштовно відвезуть вас до міста Ковель, за потребою придбають безкоштовні квитки на потяг далі по Україні. У разі необхідності ви також зможете залишитися на безкоштовну ночівлю, з харчуванням та всім необхідним. 

Окрім того,  волонтери вас зареєструють на грошову допомогу у розмірі 10800 гривень на кожну людину від організації NRC. 

Далі, вже у Ковелі від представників департаменту соцзахисту ви також отримаєте довідку про перетин кордону (вона буде дуже корисною при оформленні ВПО) та безкоштовний стартовий пакет мобільного оператора, яким ви зможете користуватися одразу без поповнення", - зазначають волонтери організації. 

Також українцям можуть допомогти з тимчасовим безкоштовним житлом  — це можуть бути шелтери та гуртожитки або будиночки у сільській місцевості в різних областях країни в залежності від побажань. 

Деякі пропозиції по житлу одразу включають працевлаштування — наприклад, в Одеській області є громади, які дуже раді приймати людей працездатного віку та надають безкоштовне житло. 

Також відділ реінтеграції організації допоможе відновити документи, оформити виплати, розібратися з першими кроками на новому місці, знайти юридичну допомогу тощо.

Як звʼязатися 

Телеграм-бот @helpingtoleave_bot

Телефон колцентра організації: +380 (93) 177 64 58. 

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube