Ви знаєте, що таке цинізм? Це коли людина абсолютно демонстративно зневажає етику, мораль, культуру, смерть, пам’ять. Інколи цинізм допомагає виживати. Наприклад, на фронті люди жартують про такі речі, про які у мирному житті, мабуть ніколи б не жартували. Щоб зберегти себе, не втратити розум від того жаху, що відбувається навколо.
Є ще професійний цинізм, який дозволяє незважаючи на обставини виконувати свою роботу. Наприклад, працівники моргів мають дуже цинічні погляди на життя. Журналісти теж часто бувають циніками у побутовому спілкування, це інколи допомагає їм відсторонитися від того горя, про яке розповідають, і не випалити себе таким чином.
Тобто це необхідний цинізм, життєво-порятунковий. Але в більшості випадків цинізм - огидний. Бо коли держава каже, що їй не вистачає грошей на виплати військовим, і тому треба піднімати податки, а в цей час посаду керівника митниці на заході країни «продають» за півтори мільйони доларів (і це ж треба, щоб людина ще й відбила такі гроші) - це огидний цинізм. Коли українці донатять хто 20 грн, а хто і 20 тисяч на допомогу армії, а в цей час заступник міністра енергетики бере хабар на 500 мільйонів доларів – це цинізм.
І зараз ми вам покажемо ще один приклад цинізму. Наш, маріупольський. Мова піде про охорону для гуртожитку у Дніпрі.
В травні цього року влада Маріуполя найняла Управління поліції охорони Донецької області для охорони соціального гуртожитку у Дніпрі, по вулиці Армстронга,36, який вона відремонтувала для переселенців з окупованого міста.
Це вже не перший гуртожиток, який влада Маріуполя бере в оренду у державних установ, ремонтує і заселяє туди маріупольців, що втратили житло і рідне місто. Проте це перший гуртожиток, для якого влада найняла охорону.
Фінансує і керує проектом Міжнародна організація з міграції (МОМ). Проте охорону для гуртожитку вирішила винайняти не МОМ, а міська влада. На сайті Прозорро розміщена інформація про закупівлю послуг охорони від імені маріупольського комунального закладу «Маріупольський міський соціальний гуртожиток».
Закупівля послуги відбулась без конкурсу, бо сума послуги становить менше ніж 100 тисяч гривень. Буквально лише на 2 тис. грн. менше суми, після якої проведення тендеру є обов’язковим.
Взагалі влада витратила на охорону одного гуртожитку 98 тисяч грн - за 20 днів, і 954 тисячі грн - за три місяці!
Навіщо охороняти гуртожиток людям зі зброєю, цілодобово, коли є камери спостереження, є поліція у місті, можна тривожну кнопку встановити.
На запит 0629 в муніципалітеті відповіли так: