Росія спалила її майстерню, а вона все одно любить Росію понад усе. Історія маріупольської художниці Ірини Малої, - ФОТО, ВІДЕО

Близько 10 маріупольських художників залишаються  в окупації. Для того, щоб працювати, їм знадобилося зробити заяви, якими вони зраджують своїй країні і присягають на вірність окупантам.

Ми вже розповідали про таких. Вони створили спілку художників країни-агресорки. Увійшла до цієї спілки і відома маріупольська художниця Ірина Малая.

Малая працювала дизайнеркою в компанії «Азовінтекс». Але, звісно, це було для заробітку. Основним її покликом був розпис. Малая розписувала посуд, утвар, бочки, писала картини (в основному флористику).

Її роботи виставлялися в Центрі мистецтва імені Куїнджі в Маріуполі, а остання виставка відбулася в Художньому музею у Харкові.

Вже після початку повномасштабного вторгнення Ірина Малая змогла забрати картини із харківського музею. Ось тільки те, що там було на виставці, і зберіглося.

«У мене повністю зруйновані дві художні майстерні. 58 картин згоріли. А ті, що не згоріли, були розкрадені. Тож зеріглося лише те, що я забрала з виставки», - розповідає російському пропагандисту Ірина Малая.

Але та обставина, що російська армія вбила тисячі її земляків, знищила її майстерні, і, власне, знищила саме місто, ані трохи художницю не засмучує.

«Моя мечта – возобновить все утраченное. Показать,  что у нас есть таланты. Те художники, которые не сбежали, - мы патриоты России», - заявила Ірина Малая.

Зараз вона розписує матрьошки і чекає, коли «уважаємий мер», якого ніхто не обирав, подарує їй приміщення.

Колеги-художники стверджують, що Ірина Малая завжди була з «новоросією в голові».

Художниця ніколи не визнавала Україну і завжди чинила спротив будь-якому впливу української культури на свою творчість. Тож вона вивчала російський жостовський розпис і використовувала його в своїй роботі.

«Вона завжди повторювала, що Маріуполь – руське місто, що тут завжди говорили виключно на російській мові, і тому коли її просили розписати щось в українському стилі, не погоджувалась. Або брала і розфарбовувала російський орнамент в жовто-сині кольори. Ірина Малая залишилася там, де і хотіла бути. Тож нічого дивного», - кажуть колеги.

Згідно до Кримінального кодексу України, діяльність Малої в окупації не підпадає під кримінальну відповідальність, проте є ще і моральний суд.

БІЛЬШЕ ПРО КОЛАБОРАНТІВ ТА ЗРАДНИКІВ ЧИТАЙТЕ В СПЕЦТЕМІ