Знесилені, але нескорені 103 захисника повернулися з російського полону. Серед них - захисники Маріуполя.
Як повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених цього разу 38 нацгвардійців, 28 воїнів ЗСУ, серед них двоє зі спецпідрозділу "Кракен", двоє – з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один – з Сил територіальної оборони.
Додому їдуть восьмеро прикордонників, четверо поліцейських, двадцять один військовий моряк, троє представників Державної спеціальної служби транспорту, один – Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Всі звільнені цього разу – чоловіки: 82 солдатів та сержантів; 21 військовослужбовець належить до офіцерського складу.
Звільнені військовослужбовці брали участь у захисті від російських окупантів міста Маріуполя – 69 осіб (у тому числі оборонці “Азовсталі” – 31 особа), Донеччини, Луганщини, запорізького, херсонського, харківського та київського напрямків. Серед них також є двоє охоронців ЧАЕС.
Більшість зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги. Україна тривалий час проводила роботу, аби організувати повернення цих наших співгромадян.
Україна висловлює вдячність Об'єднаним Арабським Еміратам за допомогу в організації чергового обміну.
Усі звільнені з російського полону пройдуть медичний огляд, отримають можливість фізичної та психологічної реабілітації, а також належні виплати за весь час перебування в неволі та реінтегруються в суспільство.
Переважна більшість звільнених – люди, які утримувалися з перших днів війни.
На місті також працюють представники офісу омбудсмана. Контролюють дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. "Наші співробітники фіксують у якому стані звільнені повертаються в Україну та інформують їх про їхні права", - повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.
Нагадаємо, вчора також відбувся обмін. 49 захисників Маріуполя, в тому числі 15 азовців, повернулися додому.