В Україні створили інформаційно-аналітичний центр "Інститут житла". Чим займатимуться

В Україні створили Інститут житла - аналітичний центр, який буде допомагати розробляти ефективне житлове законодавство, яке є одним з маркерів виконання Ukraine Facility, напрацьовувати механізми детінізації ринку оренди, гармонізовувати українські політики у сфері житла з європейськими і навчати українців використанню всі доступних інструментів вирішення їх житлового питання.

Про це йдеться на офіційному вебпорталі парламенту України

За словами голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олени Шуляк, за попередніми оцінками потреби на відновлення житлової інфраструктури нині складають не менше ніж 70 млрд євро, але це відновлення має відбуватися за європейськими стандартами.

Одним з таких стандартів, пояснила Шуляк, є запровадження так званого соціального житла, на яке зможуть претендували громадяни, які потребують покращення своїх житлових умов. З фонду соціального житла воно буде надаватись у соціальну оренду, яка передбачає на порядок нижчу за ринкову вартість. 

“Розробка нового житлового законодавства наразі активно триває. Уже підготували рамковий законопроєкт “Про основні засади житлової політики” і тепер триває робота над законопроєктом “Про фонд соціально житла”. Нещодавно наш комітет держвлади, місцевого самоврядування і регіонального розвитку спільно з партнерами провів масштабні публічні консультації з широким колом експертів і стейкхолдерів житлової сфери щодо оновлення житлової політики в Україні”, - зазначила Шуляк. 

Всі отримані пропозиції та зауваження щодо оновлення житлової політики оформили у звіт та передали до Кабміну. Своєю чергою, допомога Інституту житла, який буде, по суті, експертно-аналітичним хабом для розробки аналітичних досліджень у сфері житлової політики, також сприятиме формуванню в Україні нової - ефективної, житлової політики, додала Шуляк.

Функціонування Інститутів житла - звична для європейських країн практика. Вони є своєрідними інноваційними хаби, де розробляють рішення для розвитку моделі сучасного соціального житла. Зокрема, це барселонський Інститут житла, який з одного боку став прототипом українського Інституту житла, а з іншого - допоміг у його створенні. 

Засновники українського Інституту житла  - Норвезька рада у справах біженців в Україні NRC та Агентство ООН у справах біженців в Україні, пояснюють, що Інститут буде автономною експертною організацією, яка проводитиме прикладні міждисциплінарні дослідження, розроблятиме стратегії вирішення житлових питань, надаватиме рекомендації особам, які ухвалюють публічні рішення у сфері житлової політики, допомагатиме у підготовці національної житлової стратегії, місцевих житлових рішень і їх реалізації.

Серед основних функцій Інституту житла будуть:

  • Робота аналітичний хабу, платформи у сфері житлової політики;

  • Нормопроектувальна робота, участь у законотворчій діяльності, а відтак і допомога органам державної влади у формуванні ефективної  житлової політики, а також адвокація законодавчих ініціатив у цій сфері;

  • Навчальний і медіацентр - громадянам, які потребують покращення житлових умов, тут розповідатимуть про дієві інструменти вирішення їх житлового питання та як ними користуватися;

  • Збір і моніторинг даних у сфері житлової політики, проведення необхідних інформаційних кампаній, залучення фінансування і комунікація з донорами;

  • Упорядкування фонду приватного житла - розробка заходів, направлених на детінізацію ринку орендного житла тощо;

  • Допомогою у розробці рішень у сфері містобудування.

Читайте також:

Як перестати боятися орендованих квартир, - ВІДЕО

Вся справа у квартирі. Як маріуполець (не)програв суд проти окупантів

єОселя - поки не для ВПО. Чому не треба поспішати з іпотекою, - ВІДЕО