Сьогодні окупаційна адміністрація оприлюднила новий перелік нерухомого майна, яке вони вже вважають “безхазяйним”. Тобто це нерухомість, власники якої через повномасштабну війну покинули місто, а загарбники вирішили чуже майно так би мовити “націоналізувати”.
Цього разу у переліку об’єкти комерційної нерухомості. Серед них - ТРЦ "Порт Сіті", площею 90 тис. м ².
Нагадаємо, в перші дні повномасштабного наступу маріупольці повністю пограбували “ПортСіті”. Виносили все, навіть чохли на телефони. Ну а потім справу руйнування довершила російська армія, яка з танків розстріляла ТРЦ в березні минулого року.
Також власник, якщо встигне протягом 30 днів може заявити права на розбитий в тріски готель "Азовсталь", по пр. Перемоги.
Готель зруйнований вщент росіянами. Готель належить компанії “Метінвест”. Його назва сильно дратує окупантів. Вони перейменовують все, що містить корень ( -азов-). Тож дивно, що ще не демонтували готель, аби й не нагадував людям про азовців, “Азовсталь”, Азов.
Безхазяйними є "Ледо" у парку Петровського та кінотеатр "Буревісник" на пр. Адмірала Луніна
Кінотеатр «Буревісник», який був популярним за радянських часів, був давно покинутий. Розквіт кінотеатру припав на кінець 80-х. Він міг вмістити до 320 відвідувачів. "Буревісник" свого часу був культурно-розважальним центром Приморського району. Цілими сім'ями мешканці порту, МКР Черемушки та селища Моряків ходили на кінопрем'єри.
Однак наприкінці 90-х років минулого століття будівля почала поступово занепадати. Кіносеанси у ньому припинилися та приміщення займали офіси дрібних компаній. Вже згодом у будівлі кінотеатру розмістилася баптистська церква.
Однак у «Буревіснику» ніхто не прижився і кінотеатр спорожнів остаточно. Вперше будівлю виставляли на продаж у 2010 році, але покупець так і не знайшовся.
Палац культури "Іскра" належав машинобудівельному підприємству "Азовмаш". На початку 2000-х там був зроблена реновація, і палац перетворився на сучасний культурний центр.
У 2016 році паласу культури "Іскра" виповнилося 50 років.
Тут працювали відомі у місті творчі колективи народний ретро-джаз-бенд «Діліжанс», музично-хореографічний ансамбль «Непоседы», народний цирк «Олімпія», народний театр естрадно-спортивного танцю «Авансцена», народний ансамбль бального танцю «Жемчужина», класичного танцю "Надія", театр брейк-дансу "Легіон", шоу-балет "Матадор", народний театр сатири та інші.
Попри те, що після початку економічної блокади "Азовмашу" з боку РФ на початку 2000-х років стан справ погіршився не тільки на підприємстві, а і на його об'єктах, "Іскра" залишалася однією з найкращих у Маріуполі.
Зараз окупанти розпочали нібито відбудову “Іскри”.
До списку також потрапив і кінотеатр "Перемога".
Напередодні війни власники закладу зробили повну реновацію кінотеатру. Оновили фасади, завезли нове обладнання в кінозали. Але попрацював заклад недовго. Прийшла росія і звільнила маріупольців від сучасного кінотеатру.
У лютому загарбники нібито розпочали ремонт, але як зараз виглядає будівля кінотеатру, достеменно невідомо.
Перелік безхазяйної нерухомості станом на 20 вересня:
Читайте також:
Наразі в Маріуполі окупанти вважають безхозними майже 4,5 тисячі квартир,- СПИСОК
Окупанти визнали безхазяйними будівлі маріупольської кондитерської фабрики,- ФОТО