Попри загрозу окупації, Покровськ готується до опалювального сезону

Покровськ, який зараз є найближчим до лінії фронту містом на Донеччині, готується до опалювального сезону.

Про це під час брифінгу для журналістів розповіла заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Лариса Гусева.

Зараз в Покровську залишаються 15 тисяч мешканців. Українська влада буде намагатися забезпечити їх теплом. 

В місті лише 10 котелень працюють на вугіллі (яке вже закуплене), всі інші – на газі. Але 10 вересня російська армія обстріляла газорозподільчу станцію під Покровськом. Тисячі абонентів в Покровській громаді залишилися без газу. Проте аварійні комунальні служби працюють над відновленням газопостачання. Всі села навколо Покровська вже з газом, місто – частково. Роботи тривають.

«Буде відновлене газопостачання – буде і опалення в Покровську», - наголосила Лариса Гусева.

Загалом Донецька область готова до опалювального сезону на 90%. 

Не готуються до опалювального сезону житлово-комунальні об’єкти у Вугледарській, Мар’їнській, Сіверській, Соледарській, Торецькій, Часовоярській міських громадах та Очеретинській і Званівській селищних громадах – через воєнну ситуацію.

Підготовка у Святогірській та Лиманській територіальних громадах ведеться частково у зв’язку з пошкодженням газопроводів та енергетичної системи.

Через те, що російська армія суттєво пошкодила Курахівську ТЕЦ, неможливо забезпечити теплопостачання і в Курахівській територіальній громаді. 

Через наближення лінії фронту обласній адміністрації довелося зменшити обсяги робіт з підготовки до опалювального сезону в Мирноградській, Новогродівській, Покровській та Селидівській громадах. 

На випадок блекаутів область придбала або отримала від донорів 339 генераторів різної потужності, які встановлені на об’єктах критичної інфраструктури. 

«Є проблема з генераторами дуже великої потужності. До листопада, ми сподіваємось,  ці генератори будуть надані міжнародними організаціями, - розповіла Лариса Гусева. - Є проблеми також з пальним для генераторів, особливо у підприємств обласного підпорядкування. Ми звернулися до міжнародних організацій з проханням допомогти нам створити запас бензину або дизельного палива хоча б на місяць. І вони пообіцяли допомогти».

Окрім центрального теплопостачання, обласна військова адміністрація разом з гуманітарними організаціями зараз працює над забезпеченням людей вугіллям.

Потребують допомоги у придбання твердого палива 48220 домогосподарств Донеччини. Міжнародні організації залучені у вирішення проблеми. Управління Верховного комісару Організації Об’єднаних націй у справах біженців буде виплачувати родинам по 21 тис. грн. на закупівлю вугілля, Український гуманітарний фонд та інші організації також будуть допомагати. Грошова допомога буде надаватися протягом декількох місяців – з вересня до травня 2025 року, тож дехто з отримувачів отримають гроші вже після початку опалювального сезону. Дехто отримає не гроші, а безпосередньо вугілля.

Також допомагають із закупівлею вугілля місцеві бюджети громад.

«Всі, хто потребує допомоги,  - її отримають», - запевнила Лариса Гусева.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube