Родини полонених та зниклих безвісти військовослужбовців 36-ої окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського детально обговорили алгоритм обмінів та роботу по пошуку зниклих безвісти.
Про це повідомляє телеграм-канал Координаційного штабу.
Із присутніми та тими, хто долучився онлайн, спілкувався представник Коордштабу.
"Детально обговорювали алгоритм підготовки та подання запитів для перемовин про подальші міждержавні обміни, періодичність внесення у перелік окремих військовослужбовців, зокрема сержантського та старшинського складу; та постійне протистояння головному фейку ворожої сторони про нібито небажання України забирати з полону своїх військових",- йдеться у повідомленні.
Учасників зустрічі цікавило, яка робота ведеться щодо пошуку зниклих безвісти, чи існує патронатний супровід їхніх родин, чи розглядається можливість екстрадиції протизаконно засуджених морських піхотинців до нейтральної країни та чи буде повернення до розгляду системи обміну «всіх на всіх».
Також йшлося про механізм оновлення відомостей в Особистому кабінеті, пошук інформації про місця утримання окремих Захисників, стан їхнього здоров’я та спроби налагодження комунікації через листування або іншими способами.
Під час оборони Маріуполя в результаті вторгнення Росії підрозділи 36-ї окремої бригади морської піхоти спочатку перебували на заводі ім. Ілліча, 13 квітня 2022 року зуміли з'єднатися з силами полку Азов на території металургійного комбінату "Азовсталь" та продовжити оборону.
Військовий оркестр 36-ї окремої бригади морської піхоти у складі 19 осіб ще у 2021 році передислокували в Маріуполь для підтримки бойового духу оборонців міста. Протягом семи тижнів боїв за місто вони намагалися максимально допомогти бойовим підрозділам, шукаючи харчі та медикаменти. 12 квітня 2022 року усі вони потрапили в полон Російської Федерації. За понад два роки війни Україна змогла повернути з полону лише двох музикантів з оркестру 36-ї бригади.