Програма єВідновлення просувається дуже повільно, відверто пробуксовує.
За даними Донецької обласної державної адміністрації, з початку дії програми від мешканців Донецької області надійшло 10157 заяв на отримання від держави компенсації на відновлення пошкодженого майна. Комісії ухвалили 6586 позитивних рішень на суму 532,8 млн грн. 454 млн грн. вже нараховані на рахунки громадян.
Але 239 заяв протерміновані – тобто комісії не встигають розглядати заяви і оглядати пошкоджене житло. В результаті людям доводиться подавати заяви повторно.
Ще гірше ситуація з компенсацією за повністю знищене майно.
Мешканці Донецької області подали 4874 заяв на компенсацію за знищене житло. Ухвалили лише 955 позитивних рішень на суму 1,5 млрд грн. (на суму 1,486 млрд грн. вже сформовані сертифікати).
Протерміновано 1125 заяв!
За словами директорки департаменту житлово-комунального господарства Лариси Гусевої, в деяких громадах змінилася безпекова ситуація, тож розгляд заяв був призупинений з цієї причини.
Загалом, за інформацією Лариси Гусевої, з 24 лютого по сьогодні на території Донеччини було зруйновано 40976 житлових будинків, з них 4184 багатоквартирних будинки. Дані наведені без урахування Маріуполя та Волновахи.
Маріуполь, Волноваху та інші тимчасово окуповані міста не враховують не тільки при підбитті статистики, а і при визначені проблемних питань компенсації за втрачене майно їхнім мешканцям.
Лариса Гусева повідомила, що ніяких змін щодо правил подання заяв на компенсацію не вносилося, проблему власників майна на окупованих територіях жодна обласна адміністрація на нарадах не озвучувала. Тож, як і раніше, мешканці зруйнованих та окупованих міст Донецької області можливості пожати заяву на компенсацію від держави не мають.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компенсація знищеного майна. Все, що треба знати