Сьогодні, 8 жовтня, Верховна Рада в цілому проголосувала зміни до закону "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" #11407. Тепер військові зможуть самостійно вирішити, хто отримає виплати, якщо вони зникнуть безвісти чи потраплять у полон.
Про це повідомила народна депутатка Ірина Геращенко.
За зміни до закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 11407 в другому читанні й в цілому проголосував 301 депутат.
Як пояснила Ірина Геращенко, якщо військовослужбовець не складе особисте розпорядження на випадок полону, грошове забезпечення виплачуватимуть рівними частками його рідним. Зокрема:
- дружині (чоловіку);
- законним представникам малолітніх (неповнолітніх) дітей (осіб з інвалідністю з дитинства — незалежно від їх віку);
- батькам військовослужбовців (крім дітей, батьків та інших осіб, які одержують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, які позбавлені батьківських прав, за умови що ці права не були поновлені).
- повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець, у загальному розмірі, що не перевищує 20%.
“Дія цього пункту не поширюється на військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини, або дезертирували”, - зазначила депутатка.
Нагадаємо, Раніше уряд спростив порядок виплати допомоги за загибель чи поранення військових. При цьому суми виплат не змінилися.
Читайте також:
Кабмін спростив порядок виплати допомоги за загибель чи поранення військових
Родини військовополонених можуть отримати до 100 тисяч гривень. Як оформити допомогу