На ринку в Києві продають крадені речі з Маріуполя, - ФОТО

Тисячі квартир, приватних офісів, магазинів  в Маріуполі були пограбовані навесні 2022 року. Мова йде не про їжу. Бо, як зазначав очільник патрульної поліції  Маріуполя Михайло Вершинін в коментарі для 0629,  їжа – це не крадіжка, це спосіб виживання. А от розкрадання іншого матеріального майна поліція намагалась зупинити. Проте нічого не вийшло.

Сили патрульних, які залишились в оточеному місті, були незначними, і на те, щоб виставити охорону біля кожного магазину, їх не вистачало. Що вже казати про охорону десятків тисяч квартир.

Тож тисячі квартир та магазинів були пограбовані до останнього гвинтика. Деякі з вкрадених речей почали спливати на місцевих барахолках вже в травні 2022 року. А деякі  - власники з подивом знайшли у столиці.

Олександр П. розповів 0629, що його квартира також була пограбована. 

Олександр  -  колекціонер, тож з його квартири винесли не тільки цінні речі та техніку, а і колекцію значків та грошей.

Він постійно моніторить сторінки в соціальних мережах, власники яких займаються продажем різних колекційних речей. І нещодавно побачив на фейсбук-сторінці киянки Оксани Піганової фотографію значка із власної колекції.

На її ж сторінці він також побачив і колекційні рейхсмарки, такі точно, які були в його колекції в Маріуполі. Проте якщо довести те, що рейхсмарки  - точно ті самі, було складно, то зі значком ситуація виявилася очевидною. Справа в тому, що значок в колекції мав особливість.

Як розповів 0629 власник значка, у нього зламалося кріплення, і Олександру довелось власноруч його ремонтувати. Він зробив для значка коркову підложку. Власноруч її вирізав. 

Тож Олександр спочатку звернувся до продавчині із проханням показати йому фотографії зворотної сторони значка.

А коли побачив власноруч відремонтовану застібку, запитав у продав чині, де вона взяла значок.

Оксана Піганова пояснила, що купила значок на Петрівці (це стара назва ринку-барахолки на Почайній). А кола почула історію значка, запропонувала власнику купити викрадену з його квартири річ.

«У людини не виникло жодного докору сумління. Вона почула від мене історію значка, але для неї виявилося цілком нормальним продавати крадену річ», - обурився власник.

На жаль, довести факт крадіжки досить складно. В 2022 році 0629  звертався із запитом до пресслужби поліції, і там пояснювали, що заявник має самотужки збирати докази крадіжки, доводити документально те, що та чи інша річ належала саме йому.

У випадку із транспортними засобами це зробити просто завдяки реєстрам. А от у випадках крадіжки особистих речей довести щось досить складно, враховуючи те, що значна частина документів у людей була знищена в блокадному Маріуполі.

Тим не менш, в поліції радять все ж таки звертатися із заявами.

На жаль, чим довше триває окупація, тим важче що-небудь довести, вважають у силових органах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Складні питання. Мародерство в Маріуполі: виправданий крок чи злочин?