Тисячі маріупольців, приходячи на міський пірс по вихідних, спостерігали за білими ялами, які базувалися поруч. Білі і легкі, вони запрошували містян випробувати свої сили у веслуванні. Керівник маріупольського клубу веслування на ялах Дмитро Стєпнов мріяв, щоб веслування стало колись таким саме популярним, як і ранкові пробіжки, і тішився тим, що маріупольців, які бралися за весла, ставало все більше.
Він розповів 0629, що клуб вдалося релокувати. Проте люди, які брали участь у його роботі, тепер розкидані по світу. Як виявилося, це не стало на заваді для того, щоб збиратися та змагатися попри все.
Дмитро Стєпнов очолює не тільки маріупольський клуб з веслування на ялах, а і Федерації з морського багатоборства України. Починаючи з 2018 року він разом з однодумцями докладає зусиль, щоб яли ставали популярними не тільки в Маріуполі, а і в цілому в Україні.
На жаль, йому не вдалося вивезти яли із окупованого Маріуполя. Але він з командою поновив виробництво ялів у Дніпрі.
Там до маріупольських веслувальників долучилися спортсмени в Одесі та Києві. Вони стали організовувати змагання в Україні.
І ось тепер маріупольські спортсмени долучилися до організації і проведення і європейських змагань.
Маріупольських веслувальників підтримала Федерація грецьких товариств України, Спілка греків України в Греції та меценат Дмитро Патрича. Вони допомогли організувати збір спортсменів у Греції, забезпечили проживання.
Консул Греції привітав веслувальників і пообіцяв, що наступного разу обов’язково долучиться особисто до змагань, ну а поки спостерігав за гонкою.
У змаганнях взяли участь близько 120 спортсменів, в тому числі і ветерани бойових дій.
Окрім українців, участь в гонках взяли команди з Естонії та Швейцарії.
«У нас було чоловічі та жіночі команди, всього 14 команд, - розповів 0629 Дмитро Стєпнов. – Спортсмени змагалися у відкритій категорії. Окремо ми організували змагання у категоріях «Мастерс» та «Мілітарі» - це ветеранські змагання. Ветеранське адаптивне веслування розвивається в Одесі. Тож одесити долучилися до гонки. Також дніпровська організація «Дніпро. Честь», яка об’єднує ветеранів війни, взяла участь у змаганнях. В Дніпрі хлопці тренуються 2-3 рази на тиждень в Дніпрі. Вони дуже міцні, потужні, там всі – переможці!
Також ми провели два дитячих змагання. Близько 20 дітей, які приїхали до Греції разом з батьками, також взялися за весла», - розповів Дмитро Стєпнов.
У відкритій категорії змагань перемогла команда України – 5 веслувальників із Дніпра і один маріуполець. На другому місці команда з Швейцарії. 3 місце посіла команда з Естонії. 4 місце – команда Греції.
В жіночих змаганнях перемогла команда Вeautу Тeam. 2 місце посіли донецькі веслувальниці з команди Freedom. На 3 місці команда «Видри» – київські дівчата.
«Вийшов дуже непоганий івент. Багато українців, в тому числі і маріупольців, змогли просто зустрілися, поспілкувалися. Це дуже важливо для нас – тих, хто втратив домівку, рідне місто, мати змогу зустрічатися і спілкуватися. Ми як ніхто знаємо, що посміхатися разом – важливо. Тож ми з командою поставили ціль збирати маріупольців і взагалі українців частіше. На наступний рік запланували провести три таких збори. Визначаємо місця, де можна буде так збирати людей. Будемо всіх запрошувати долучатися», - розповів Дмитро Стєпнов.
Він підкреслив, що в усьому, що вони роблять, для них важливо акцентувати на тому, що вони – маріупольці.
«Ми ставимо акцент на тому, що ми – маріупольці. Це наш, український рух, який стає міжнародним. Тож всі, хто за кордоном і хто мешкає поруч з водоймами, можуть подумати, як створити клуб і долучатися до нашого руху. Це дуже просто, насправді».
Для тих, хто бажає долучитися до веслування на ялах, залишаємо посилання на Інстаграм клубу.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube