В Маріуполі окупанти скоротили фінансування освіти. Вчителям не виплачують зарплату

Ще з літа Російська Федерація почала скорочувати обсяг фінансування освіти в країні. Проблема торкнулася і окупованих території.

З літа в Маріуполі припинили фінансувати харчування в дитячих садочках. В вересні вчителі не отримали оплату літніх місяців. Більшість педагогів не отримали гроші за літо й досі.

І от зараз в Маріуполі, а також в інших містах Донецької області вчителям припинили виплачувати заробітну плату.

«Дуже цікаве і хвилююче питання! Підкажіть, будь ласка, де у цьому світі шукати справедливості? Усі кажуть, наскільки погані у нас школи та педагоги! А хоч хтось задумався, як їм живеться без законної заробітної плати? Востаннє було фінансування у вересні. Чим годувати сім'ї? Як добиратися на роботу? І зрештою, як сплатити за комунальні послуги, на яких росте пеня? Як оплатити інтернет, за допомогою якого виконує педагог свою роботу, всі ці анкетування та тестування, проходження курсів! Куди можна було подіти оплату за класне керівництво, яку нам не заплатили за вересень? 

Де премія за День учителя? Та ми ніколи її не отримували! Інтенсивність зняли! Нічого немає, жодних доплат! Віддайте ЗАКОННУ ЗАРПЛАТУ ЗА Жовтень І Листопад! Куди ви поділи ФЕДЕРАЛЬНІ ГРОШІ ЗА КЛАСНЕ КЕРІВНИЦТВО! Доводжу до громадськості: ще з класного керівництва встигають знімати податки (а за законом сума фіксована, і не стягується з неї податок)! У нас і без того із фіксованих сум примудряються вкрасти! Така нестача педагогів! А ви змушуєте звільнятися, тому що ми не можемо годувати сім'ю!» - написала вчителька із Донецька.

«Хочу звернутися до міністерства освіти ДНР (незаконне формування, визнане в Україні терористичної організацією – прим.ред.) Скільки це триватиме? Коли буде виплачено зарплату вчителям? Ситуація, коли зарплату було виплачено востаннє 27 вересня, а борг із виплат за класне керівництво накопичується вже три місяці, викликає обурення. Невже указ президента, покликаний покращити умови праці педагогів, просто не працює? Це викликає тривогу не лише серед вчителів, а й серед усіх, хто цінує освіту та її значущість для майбутнього нашої країни. Як довго вчителям доведеться чекати на свої законні гроші? Не можна залишати наодинці з проблемами тих, хто щодня вкладає душу у розвиток країни. Нехай голос вчителів буде почутий, і зміниться ситуація на краще», - написала вчителька із Маріуполя, яка зрадила державі і запроваджує російські стандарти освіти в окупованому Маріуполі.

Виявляється, зраджувати країну – це не завжди економічно вигідно, а високі зарплати, які маріупольські вчителі отримали на початку окупації, зараз нівелювалися високими цінами та частими затримками із виплатами.

Нагадаємо, що в Маріуполі в окупації залишилися більше 1000 українських педагогів. Частина з них погодилася на співпрацю з ворогом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

У Маріуполі окупанти змусили школярів писати листи вдячності російським воякам, - ВІДЕО

Маріупольська влада припинила виплачувати гроші за простій керівникам дитячих садочків

В Донецке дети сядут за парты в школе без окон. У оккупантов нет денег на ремонт, - ВИДЕО

Де краще живеться вчителю – в окупації чи поза нею, - ВІДЕО