Хто вони – маріупольські історики-колаборанти, які доєдналися до російського воєнно-історичного товариства, - ФОТО

3 листопада у псевдо університеті «імені А.І.Куїнджі» в Маріуполі пройшла лекція "Росія в Смутні часи", приурочена до російського свята День народної єдності.

Лекцію читав «доцент» кафедри історії та політології факультету гуманітарних та соціальних наук Юрій Рябуха.

А ще декілька років тому він розповідав на сторінках сайту 0629 під псевдонімом геть інші історії – про Україну і рідне Приазов’є.

Важко пояснити, чому деякі історики, досвідчені, обізнані в історичних процесах люди стають на шлях зради і колаборації, але на прикладі Маріуполя ситуація виглядає саме так.

Директорка краєзнавчого музею Наталія Капустникова стала колаборанткою, здала росіянам найцінніші експонати музею – оригінали картин Архипа Куїнджі, керівниця краєзнавчого товариства у Маріуполі Раїса Божко – зрадила державу і очолила музей в окупації, співпрацює з окупантами, організує виставки на честь «російської воїнської слави».

Історик і дослідник Юрій Рябуха вирішив робити кар’єру в окупації і став доцентом. Щодо нього Служба безпеки України вже почала розслідування.

І ось нове обличчя – Сергій Євтєєв. Довгі роки очолював у Маріуполі МарВІК – Маріупольський воєнно-історичний клуб. Члени клубу займалися реконструкцією Середньовіччя, брали участь в організації турнірів, виготовляли міні моделі військової техніки та історичних військових підрозділів.

До 2012 року ця робота велась виключно як громадська ініціатива. Починаючи з 2012 року до організації та участі у заходах стали долучатися російські клуби. Не виключено, що саме з цього періоду характер взаємодії з Російською Федерацією маріупольської організації став змінюватися.

І ось тепер ми бачимо Сергія Євтєєва, маріупольського історика, реконструктора та дослідника у якості колаборанта, який увійшов до складу Російського воєнно-історичного товариства у Маріуполі.

Нещодавно маріупольська філія цього псевдоісторичного об’єднання відкрилося у Маріуполі.

«Діяльність команди РВІТ у Маріуполі буде спрямована на популяризацію історії вітчизни, збереження історичної пам'яті та патріотичне виховання молоді.

Маріупольці також зможуть взяти участь у ключових проектах РВІО. Це масштабні освітні ініціативи, які включають безліч пізнавальних екскурсій, просвітницькі форуми, різні історико-культурні проекти», - йдеться у повідомленні організації.

Першим проєктом, вже традиційно для росіян, стане масове завезення російських імперських книг в маріупольські бібліотеки та школи.

Більше про колаборантів та зрадників читайте у нашій СПЕЦТЕМІ