Для банку утримувати "сплячі" рахунки невигідно. Якщо у вас залишилася картка, якою ви не користуєтеся - закрийте її. Бо банки почали нараховувати комісію на рахунки по яким протягом шести та більше місяців не проводились операції. З цим зіткнулась маріупольчанка Олена Уланова.
Вона вважає, що таким чином банкіри вигадали нову схему привласнення грошей українців, які не користуються своїми рахунками. Перш за все те стосується, наприклад, маріупольців, які загинули під час облоги міста.
“Згадайте, як в Маріуполі під завалами гинули цілими родинами декілька поколінь, від старого до малого. Навіть, якщо в когось з них залишились десь спадкоємці, вони не матимуть доступу до рахунків, поки людина вважається зниклою безвісті, поки офіційно не встановлено її смерть”, - пише Олена Уланова у своєму дописі у Facebook.
На прикладі Першого українського банку (ПУМБ) вона рахує, скільки можуть заробляти банкіри на неактивних рахунках клієнтів. При чому Олена зауважує, що на цій простій схемі заробляють й інші українські банки.
З дозволу авторки наводимо її текст повністю.
Припустимо, загинуло 100 тис. маріупольців (скільки точно ніхто не знає. Навіть якщо менше, додамо сюди загиблих з Волновахи та інших міст і сіл Приазов'я - ця цифра й набереться). Поділимо її на три частки. До першої віднесемо дітей та пенсіонерів - одні взагалі не мали банківських рахунків, інші отримували виплати в Приваті, Ощаді, на пошті. Друга частина - люди, які мали картки інших банківських установ або не мали грошей в банках взагалі. Але третина загиблих однозначно мала зарплатні картки ПУМБу та заощадження на них (згадайте, скільки підприємств було в Маріуполі та Донеччині у володаря цього банку - ДТЕК, Ілліча, Азовсталь, Харвест, Брусничка, Сигма, МТБ та інші. Згадайте, що у 20-х числах виплачувався аванс, а вже 24.02.22 зняти гроші з банкоматів було майже неможливо).