Голову Маріупольської МСЕК викрили на вимаганні хабарів

На Хмельниччині повідомлено про підозру голові маріупольської МСЕК, яка вимагала гроші у військовозобов’язаних за встановлення інвалідності.

Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.

Там зазначили, що ця МСЕК тимчасово дислокується у Хмельницькому та приймає рішення про встановлення груп інвалідності внутрішньо переміщеним особам з Донецької області й інших тимчасово окупованих територій України.

За даними слідства, підозрювана вимагала у чоловіка 5 000 доларів США за позитивне «вирішення питання» щодо встановлення ІІІ групи інвалідності. 

Голову МСЕК затримано в порядку ст. 208 КПК Україні під час отримання цієї суми коштів.

За результатами обшуків за місцем проживання лікарки правоохоронці вилучили понад 20 000 доларів США.

“За процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури повідомлено про підозру голові обласної медико-санітарної експертної комісії №2 міста Маріуполь за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Вирішується питання про обрання підозрюваній запобіжного заходу та відсторонення її від посади”, - повідомили в прокуратурі.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 22 жовтня після засідання РНБО видав указ, згідно з яким до 31 грудня 2024 року в Україні мають бути ліквідовані всі медико-соціальні експертні комісії.

Це сталося на тлі серії гучних скандалів, пов'язаних із керівниками МСЕК.

Йшлося про фальсифікації та підробні медичні документи, які знайшли, зокрема, у керівників Хмельницької, Миколаївської та Рівненської МСЕК. Їх підозрюють у корупційних схемах, що дозволяли військовозобовʼязаним уникати служби, або незаконно звільнятися з неї.

Від початку 2024 року за матеріалами СБУ 64 посадовці МСЕК отримали підозру. Міністерство охорони здоровʼя перевірило понад 90 висновків комісії, з них 19 тисяч — в межах кримінальних впроваджень. 4106 висновків про інвалідність скасували.

Правоохоронці виявили, що частину фіктивних інвалідностей оформлювали працівники прокуратури — загалом по країні таких майже 6%, йдеться в попередніх даних Офісу генпрокурора. За областями перегин у Черкаській та Хмельницькій областях — майже третина прокурорів. Володимир Зеленський заявив, що політичну відповідальність за все це має нести генпрокурор Андрій Костін. Той подав у відставку. Верховна Рада її погодила.

ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629

НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629

ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой

ДИВІТЬСЯ нас на YouTube

Зараз
16:15, 16 грудня