У Києві на набережній Дніпра з’явилося нове графіті з написом "Азов".
Фото та відео опублікував у своєму Instagram вуличний художник та дизайнер Rubae, повідомляє Маріупольська міська рада.
Яскраво-жовте графіті на темно-сірому тлі з назвою вже легендарної бригади Нацгвардії "Азов" можна побачити під Набережним шосе, біля самої води. Таким чином, мурал вшанував пам'ять хоробрих захисників, які боролися за Маріуполь та Україну.
Тим часом на одній з будівель на Софійській площі з’явився новий банер бригади “Азов”, на якому написано: “Важливі дії, а не фото на банері”. Тим самим азовці наголошують, що підтримати військових можна, доєднавшись до лав ЗСУ і нищити ворога на полі бою.
До речі, доєднатись до лав бригади можна, якщо заповнити анкету на сайті azov.org.ua та пройти відповідний курс базової бойової підготовки в «Азові».
Справка
Батальйон «Азов» створений 5 травня 2014 року у м. Бердянськ як батальйон патрульної служби міліції особливого призначення (БПСМОП) МВС на підставі рішення Міністерства внутрішніх справ України.
17 вересня 2014 року наказом міністра внутрішніх справ України батальйон «Азов» було реорганізовано та розширено до складу полку міліції особливого призначення «Азов» МВС.У лютому 2023 року окремий загін спеціального призначення «Азов» став 12-ю бригадою спеціального призначення «Азов» НГУ.
У складі МВС України підрозділ «Азов» брав участь у військових операціях на території проведення Антитерористичної операції (АТО), Операції об’єднаних сил (ООС), а також по всій Україні.
З 24 лютого 2022 року по 20 травня 2022 року ОЗСП «Азов» обороняв Маріуполь у складі Маріупольського гарнізону. За 86 днів оборони міста, 82 з яких відбувались у повному оточенні, згідно з даними підрахунків візуально підтверджених втрат противника, бійці «Азову» ліквідували 3500 осіб особового складу ворога, 5000 — отримали поранення.
У російському полоні досі знаходяться більше 1000 бійців бригади «Азов».
З серпня 2023 року 12-та бригада спеціального призначення «Азов» НГУ виконує бойове завдання на Лиманському напрямку.
Читайте також: Як вступити до Азову: покрокова інструкція