Військова частина Національної гвардії розірвала договір на ремонт шпиталю у Кременчуці. Ремонтувати будівлі планувала фірма «Запоріжбудгруп» за 102 мільйони 708 тисяч гривень. Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.
«Полтавська думка» з посиланням на Prozorro пише, що завершити роботи мали б до кінця цього року. В закупівлі було виявлено переплату на будівельних матеріалах. Зокрема, гашене вапно коштувало у 2,5 раза дорожче за ринкову вартість. Також удвічі дорожче оцінювалася арматура та кабель. Вартість гідроізоляційної мастики була завищена на 27-40%.
Компанія «Запоріжбудгруп», з якою Нацгвардія уклала договір, єдина зайшла на торги. Вона зареєстрована у Запоріжжі у 2020 році. Там фірма отримувала замовлення від місцевого управління ЖКГ сільських рад та різних військовий частин Національної гвардії. У 2024 році загальна сума підрядів сягала 106 мільйонів гривень.
Будівлі теперішнього шпиталю ще у 2016 році визнали памʼяткою місцевого значення. Відповідний наказ ухвалило Міністерство культури. Відомо, шо ансамбль Головного штабу будували у 1846-1852 роках під керівництвом першого міського архітектора. У комплекс будівель входять центральна триповерхова будівля, бічні двоповерхові флігелі, господарські будівлі та стародавня вежа.
Раніше всередині приміщення працював ведений гарнізонний лазарет 35-го Брянського піхотного полку, а згодом ще Кременчуцький місцевий лазарет, Кременчуцький військовий госпіталь. Уже у 1899 році у будівлях лазарету збудували один із перших у місті водопроводів із забором води з Дніпра та локальною каналізацією з очищенням стічних вод. Під час окупації Кременчука там функціонував німецький військовий госпіталь та майстерні з ремонту військової техніки.
Уже у 2005 році ухвалили рішення розформувати гарнізонний військовий шпиталь. Натомість обладнання передали до Полтавського шпиталю. У 2015 році міська рада ухвалила рішення передати будівлі військовим, а саме до Національної гвардії. На ремонт у 2020 році витратили 7 мільйонів гривень.
Додамо, що протягом великої війни окупанти пошкодили в Україні 121 памʼятку культурної спадщини національного значення і ще 892 пам’ятки місцевого значення. Більшість памʼяток зазнали пошкоджень на Харківщині, Херсонщині, Донеччині та Одещині. Зокрема у столиці росіяни пошкодили 69 памʼяток, а у Полтавській області 6.