Зупинка зовнішньої допомоги США спричинило дефіцит ліків від ВІЛ

Рішення адміністрації президента США Дональда Трампа призупинити зовнішню допомогу спричинило серйозні проблеми з постачанням ліків для лікування ВІЛ в кількох країнах, що може призвести до їх дефіциту в найближчі місяці. Зокрема, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), такі країни як Гаїті, Кенія, Лесото, Південний Судан, Буркіна-Фасо, Малі, Нігерія та Україна можуть зіткнутися з відсутністю необхідних препаратів, передає інтернет-видання czechia-online.cz.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус попередив, що «зрив програм протидії ВІЛ може знищити 20 років прогресу в боротьбі з цією хворобою». За його словами, це може призвести до понад 10 мільйонів нових випадків інфікування ВІЛ та трьох мільйонів смертей, пов’язаних з вірусом.

Зупинка фінансування також торкнулася зусиль по боротьбі з іншими інфекційними хворобами, такими як поліомієліт, малярія та туберкульоз. Це стало результатом паузи у зовнішній допомозі США, яку запровадив Трамп після свого вступу на посаду в січні.

Гебреїсус заявив, що США повинні нести відповідальність за те, щоб припинення фінансування було здійснене організовано і гуманно, з можливістю знайти альтернативні джерела фінансування для постраждалих країн.

Раніше повідомлялося, що адміністрація Трампа вирішила заморозити фінансування через агентство USAID, що спричинило побоювання щодо ефективності гуманітарної допомоги в майбутньому.