В самому розпалі здача ЗНО, а попереду у дітей ще багато серйозних випробувань: когось чекають вступні іспити, а там не за горами і перша сесія. Пропонуємо корисні поради для мам, які хочуть, щоб діти успішно здали іспити, і не хочуть самі піти з-за цього з розуму.
Насамперед, необхідно відключитися від соціальних мереж і відкласти подалі стільниковий телефон. Буде важко, але ваша дитина впорається.
Часто наш розум паралізує поставлене перед ним завдання – чи жарт, вивчити всю геометрію або фізику! Тому важливо заздалегідь скласти план, розбивши матеріал на розділи і підрозділи і відвівши на кожний певний час. Зосередитися на властивості кислот простіше, ніж на хімії в цілому. Тому підготовка до ЗНО повинна проходити поступово, зосереджуючи увагу на окремій темі чи розділі.
Зосередитися взагалі важко: в перші п'ять-сім хвилин заняття переважає мимовільне увагу, наш розум пристосовується до нових умов. Необхідно продовжувати концентруватися на читанні і розв'язанні задач і вже через п'ять-сім хвилин з'явиться довільна увага, яка і зробить навчання продуктивною. Довільну увагу неможливо утримувати нескінченно. Тому потрібно завести будильник і робити 5-10-хвилинні паузи потрібні кожні 50-80 хвилин. Важливо залишити час на повторення пройденого матеріалу. «Повторення – мати навчання» - це не просто приказка, це точно помічений механізм роботи нашої пам'яті.
Важливо залишити ще час про запас. Його все одно не вистачить, але залишити важливо. Велика спокуса кинутися до підручників прямо з ліжка. Але якщо відкласти заняття на півгодини і присвятити їх ранковій зарядці. У перервах між заняттями теж непогано б виконати кілька фізичних вправ – розтяжка, пара нахилів і присідань підбадьорять краще чашки кави! Бажано урізноманітнити день відвідуванням басейну або прогулянкою на свіжому (наскільки це можливо) повітрі. Шопінг в торговому центрі не вважається. Додатково потрібно подбати про очі, зробивши найпростішу гімнастику.
Ситна трапеза з великою кількістю «швидких» вуглеводів – вірний спосіб задрімати над підручником. Харчуватися треба 4-5 разів на день, віддаючи перевагу кашам, овочевих страв, салатів із зелені, нежирного м'яса, риби, сиру та кисломолочних продуктів. А ось булочки, тістечка, картопля, газовані напої, чіпси краще обмежити. А ось чиста вода під час занять весь час повинна бути під рукою – пити можна і потрібно без обмежень. А от кава і кофеїномісткі напої, незважаючи на очевидно підбадьорливий ефект, призводять до небажаних наслідків – стрибок працездатності змінюється різко наростаючою втомою.