Спорт не має вікових меж. Слід завжди підтримувати себе у формі - це корисно не тільки для фігури, але й для здоров'я. Стануть у нагоді поради щодо тренувань у зрілому віці, бо разпочати складно - треба міняти свій життєвий графік, інтегруючи в нього спорт. До того ж виникають складнощі з підбором комплексу вправ.
Як влитися в спорт?
Головне - правильний настрій. Іноді людям не вистачає мотивації навіть для перших кроків. Деякі банально соромляться йти в спортзал, щоб не змагатися з молоддю. Це велика помилка. Сьогодні спортивні студії пропонують секції на будь-який вік за різними напрямками. Залишається вибрати своє, бажано, після консультації з лікарем. Він вкаже, які саме навантаження корисні для організму, а яких варто уникати.
Потрапивши в змішану за віком групу, не слід орієнтуватися молодь. Більшість дівчат і хлопців регулярно бувають в спортзалі - звідси така хороша фізична підготовка, витривалість. Звісно, що вправи їм даються простіше, виконують вони їх коректне і більше. Однак людям у віці спочатку треба рухатися в своєму ритмі. Це дозволить уникнути перевантажень і навіть травм.
Бажано підібрати комплекс улюблених вправ хтось вибирає силове навантаження. Хтось віддає перевагу кардіо або фітнесу. На заняттях-фаворитах варто зробити упор.
Дуже добре, якщо є улюблений вид спорту - футбол, баскетбол, волейбол, плавання, фігурне катання, верхова їзда. Спорт можна включити в якості доповнення до звичайних тренувань. Він стане відмінним хобі, допоможе знайти нових знайомих-однодумців.
Пам'ятайте, що спорт нерозривно пов'язаний з правильним харчуванням. Бажано знайти дієтолога з яким можна буде спланувати раціон. Корисні продукти поліпшать самопочуття, дозволять легше переносити фізичні навантаження.
У деяких випадках лікар може призначити додаткові вітамінні комплекси або навіть лікарські препарати - вони допомагають при навантаженнях йди прискорюють відновлення після мікротравм.
Для спорту треба правильно вибрати час. Багато людей у віці від 50 і старше продовжують працювати. Це ускладнює вибір часу для тренувань. Найчастіше їх ставлять на вихідні, щоб було комфортніше. Робочий день можна наситити інший активністю - наприклад, пішими прогулянками до роботи і назад. Корисно регулярно робити зарядку - хоча б на 10-15 хвилин.
Не забувайте про мотивацію. Будь-яке заняття швидко набридає. Головне, підтримувати в собі запал. Мотиватори можуть бути різні. Наприклад, навіть красива спортивна форма в деякі дні здатна змусити відправитися на тренування.